“Rahvas arvab” Aleksei Turovski ja lepatriinude ohtlik elu

Kuivõrd ohtuderohket ja riskantset elu elavad kevadeti lepatriinud?
Uues Rahva Raamatu „Rahvas arvab“ videoklipis astub üles armastatud zooloog ja loomasõber Aleksei Turovski, kes sirvib Kadre Vaigu fotokogumikku „Colorestica“ ja pajatab kõigest lähemalt.

20150331_201559

Kivile on kogunenud seitsmest eri liigist mardikad, kes kartmatult ja eluga riskides end avalikult koos näitavad. „Kevad toob loomade ellu tohutud väljakutsed ja nad peavad kõik väljakutsed vastu võtma, nii et vaba aega neil ei ole,“ kirjeldab Turovski. „Lepatriinukesed, nad ju näitavad ennast, kuid samal on küllalt neid loomi ja linde, kelle kõhud on tühjad. See on lepatriinudele nii ohtlik, aga peab, on vaja, sest see on väärikas käitumine.“

Kevaditi on lepatriinud putukate hulgas nagu varased kevadekuulutajad, kuna ilmuvad välja esimeste hulgas. Nad talvituvad täiskasvanud mardikana mullas ja lehekõdus ega vaja arenemiseks aega nagu nukkudena talvituvad putukad. Lepatriinuliike on maailmas üle 4000 ning Eestis elab neid üle 50 liigi.

Kadre Vaigu fotoraamatu „Colorestica“ eripärana tutvustab raamat Eestit pigem argipäeva kui turismiatraktsioonide kaudu ning tõstab esile emotsioone, mis on kõigile tuttavad.

Vaata ja kuula lähemalt

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives