“Üle silmapiiri” – Elu vahetusõpilasena Eesti koolis

Kas Sa oled kunagi mõelnud, kuidas õpitakse teises Eestimaa koolis? Millised on harjumused ja tingimused? Kes on sealsed inimesed? Mida väljaspool kooli tehakse?

Teele Jakobsoni ja Gerle Trifanovi raamat „Üle silmapiiri” kutsub väärtustama oma kodumaad, erinevaid kultuure, rahvusi ja kõiki, kes siin elavad. Just „Üle silmapiiri” aitab vastata küsimusele, miks ikkagi peab enne Pariisi minekut külastama Nuustakut. Pisikeses Eestis on erakordselt palju avastada!

VeniVidiVici Õpilasvahetus võimaldab minna teistesse Eesti piirkondadesse õppima ja elama. Õpilasvahetuse eesmärk on tõestada, et Eestis on sama palju, ehk rohkemgi avastada, kui välismaal – ei ole tarvis esmalt kohe välismaale tõtata, et midagi uut ja huvitavat näha. Meil on pisikesi saari, kaunis emakeel, huvitavad murded, maaliline loodus ja põnevad linnad. Seda kõike lihtsalt peab ise avastama, et mõista meie väikse riigi mitmekesisust.

üle silmapiiri
Mikk Saaremaalt õppis vahetusõpilasena Lasnamäe Vene Gümnaasiumis

Kas poleks mitte põnev õppida üks või kaks nädalat näiteks pealinnas, tutvuda Hiiumaaga või sõita hoopis Ida-Virumaale? Noortel on tore avastada mõne väikese koha nostalgia ja õppida sealses pisikeses maakoolis, olles ise kogu aeg elanud Tallinnas. Omaette elamus on aga minna ka teise keele- ja kultuuriruumiga perre ja kooli. Valikuid on palju – liitunud koole on igas Eesti maakonnas!

VeniVidiVici pakub individuaalselt midagi igale õpilasele. Leitakse uusi sõpru, saadakse iseseisvust ja erinevaid ideid, mida oma kodukohas rakendada, võõrkeelse kooli valimise korral võimaldab õpilasvahetus ka keelepraktikat. Suhtlus vahetusõpilaste, uute klassikaaslaste ja perekondade vahel jääb tihti püsima. Viibimine teises koolikeskkonnas on igal juhul ja igas mõttes rikastav elamus noorele inimesele ja hiljem vaadatakse kõike värskema pilguga.

üle-silmapiiri-rasshirjaja-krugozorRaamat „Üle silmapiiri” sisaldab toob lugejani õpilaste lood, nende kogemused, emotsioonid ja mõtted aitavad vastata erinevatele küsimustele, kummutada hirme ning leida motivatsiooni vahetuses osalemiseks. Õpilasvahetuses pole osalejaks vaid noored ise – see muudab ja mõjutab kogu koolielu üleüldiselt, mistõttu leiab raamatust eri koolide õpetajate ja huvijuhtide ning ka majutavate perekondade muljeid.
Raamat on eesti- ja venekeelne.

VeniVidiVici Õpilasvahetuses on osalenud juba üle 250 õpilase!
Lisainfo leiad www.vvvopilasvahetus.eu ja Youtube´ist

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives