Rahva Raamatu jaanuarikuu soovitused!

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Jaanuarikuu soovituste hulka kuuluvad Andris Feldmanise ja Livia Ulmani lastefilmi põhjal loodud raamat “Erik Kivisüda“, J. R. R. Tolkieni kirjandusklassika “Sõrmuste isand“, Lars Kepleri pikaajalise Joona Linna sarja üheksas raamat “Ämblik” ja Julie Smithi vaimse tervise käsiraamat “Miks keegi mulle seda pole varem öelnud?

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Liz Climo armsat kinkeraamatut “I’m So Happy You Are Here“.

Audioraamatute kuulajatele soovitame Dale Carnegie menuraamatut “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi“.

Kuu mänguks on sel korral suurepärane seltskonnamäng kogu perele “Vigurliikur“.


Andris Feldmanis, Livia Ulman “Erik Kivisüda

Erik on 11-aastane poiss, keda ei häiri mitte miski, sest tal on kivist süda. Talle ei lähe korda, et vanematel pole tema jaoks aega ja et tal pole sõpru. Aga kui ta elu päevapealt muutub ja nad uhkesse tondilossi meenutavasse majja kolivad, tunneb Erik, et tedagi võib miski häirida. Näiteks oma kummalise isaga samas majas elav Maria, kes on otsustanud Eriku pere sealt välja ajada.

Kui poiss kuuleb, et tüdrukul on selleks salaplaan välja mõeldud, lööb Erik vaenlasega kampa – tema ei unista muust kui vanasse paneelikasse tagasi kolimisest. Koos võtavad lapsed ette ohtliku merereisi ja leiavad end salapärasest maailmast, mis õõtsub needuste taktis ja kubiseb piraatidest. Vaata lähemalt …

J. R. R. Tolkien “Sõrmuste isand

Must Isand Sauron on taas tõusnud ja pöördunud tagasi oma iidsesse kindlusesse, Musta kantsi Mordoris. Ta on kokku kogunud kõik Võimusõrmused, mille toel tahab valitseda Keskmaad. Puudu on vaid Üks Sõrmus, mille võim on kangeim, Üks Sõrmus, mis juhib neid kõiki.

See sõrmus on sattunud unises Maakonna külakeses elava kääbiku Bilbo Bagginsi valdusesse. Ta jätab selle Frodole, kes seisab silmitsi raske ülesandega – ta peab jätma oma kodu ja võtma koos ustava vennaskonnaga ette ohtliku teekonna üle Keskmaa, et hävitada sõrmus, maksku mis maksab Vabad Rahvad tõusevad vastu Musta Isanda kasvavale väele Pelennori väljadel, et pidada viimane lahing oma maailma eest.

Vaata lähemalt!

Lars Kepler “Ämblik”

Kolme aasta eest sai Saga Bauer ähvardava sõnumiga postkaardi. Selles mainiti püstolit ja üheksat valget kuuli, millest üks oli määratud uurija Joona Linnale. Anonüümse saatja sõnul on Saga ainus, kes Joona päästa saab. Aeg möödus, ähvardus tuhmus. Kuni jõudis kätte see päev.

Metsast leitakse kott laguneva surnukehaga ja sündmuskohal on piimvalge kestaga kuul. Politseisse hakkavad laekuma keerukad mõistatused, milles neid ahvatletakse võimalusega mõrvarit peatada. Joona Linna ja Saga Bauer murravad pead, et mõistatusi lahendada ja järgmised ohvrid päästa, kuid on märkamatult hoopis ise mõrtsuka võrku langenud. Jaht muutub aina meeleheitlikumaks ja näib, et seekord on mõrtsukas peatamatu. Loe lähemalt …

 Julie Smith “Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?”

Dr Julie Smith – kliiniline psühholoog, keda võib nimetada ka internetisensatsiooniks – teab. Rääkinud uuesti ja uuesti asjadest, mida patsient pidi meeles pidama, et eesolevale nädalale vastu astuda, küsiti temalt korduvalt: “Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?

Oma aju tundmine ja teadlikult sellesse suhtumine on lihtsam kui arvata oskad — loe, tunne, treeni end. Sa ei pea maksma terapeudile poolt palka, Sa ei pea minema kuhugi, kui ei taha. Alusta ise – see polegi nii raske, kui tead mõnd nippi!

Miks keegi mulle seda varem ei ole öelnud?“ õpetab, kuidas vaimset tervist tugevdada ja hoida. Dr Julie Smithi tehnikad aitavad sul vastu pidada, olenemata sellest, kas tahad ärevust seljatada, kriitikaga tegeleda, depressiooniga toime tulla, enesekindlust kasvatada, motivatsiooni leida või endale andeks anda.

Vaata lähemalt …

Liz Climo “I’m So Happy You’re Here”

From internationally bestselling author Liz Climo comes I’m So Happy You’re Here, a book to remind us to love ourselves.

A little book to let someone know how important they are to you or a thoughtful gift you can give to yourself, I’m So Happy You’re Here highlights how truly amazing we are. Like a good friend, it will lift you out of low moments and keep you company until they’ve passed, making you laugh and cry while reminding you that you’re loved, you matter, and we’re all really happy you’re here.

Loe lähemalt …

Seltskonnamäng “Vigurliikur”

Koguperemäng „Vigurliikur” paneb mängijad liikuma, nuputama, naerma ja mõtlema ning pakub rõõmu koos tegutsemisest. Algaja lugeja saab laiendada oma sõnavara, lugeda lihtsamat teksti ja seda mõista ning kinnistada loendamisoskust.

“Vigurliikur” arendab sotsiaalseid oskusi ja pakub gruppi kuulumise tunnet, mis omakorda motiveerib omandama uusi teadmisi.

Mäng sobib ka eesti keele omandamisel mänguliseks vahepalaks ning koolis ja lasteaias grupitegevusteks.

Vaata lähemalt …


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives