Claire Douglas "Paar majast nr 9"

RIDADE VAHEL: Claire Douglas

Ridade vahel“ on Postimehe kirjastuse mikrointervjuude rubriik, milles kirjastus proovib raamatusõprade ja -autorite hingeelu lugeda.


Paar majast nr 9” autor Claire Douglas on neljakümnendates kahe lapse ema. Ta on endine ajakirjanik, kes kirjutas elulisi lugusid naisteajakirjadele ja just need lood on teda inspireerinud ka raamatute kirjutamisel. Douglasel on kaks kohevat krutskeid täis kassi, kes pakuvad talle kirjutamistöö kõrvale seltsi (isegi praegu peab ta trükkimises pausi tegema, et neid paitada).

Praegu loen: Lisa Jewelli raamatut “The Family Remains“, mis on tohutult kaasahaarav.
Lemmikkoht lugemiseks: Soojamaapuhkusel rannas või basseini ääres.
Minu esimene raamatumälestus: Õpetaja selgitamas, kes on kirjanik ja elevust tekitanud teadmine, et raamatute kirjutamise eest saab raha.
Meeldejäävaim kogemus raamatuga: Enid Blytoni raamatusarja „Malory Towers“ esimese osa lugemine ja ootamatu avastus, et veel viis osa ootavad oma järge.
Raamatupood või raamatukogu? Armastan neid mõlemaid võrdselt.
Minu lemmikžanr: Põnevikud.
Paber või digi? Paber.
Halb raamatuharjumus? Lehenurkade murdmine sel moel, et neist saavad miniatuursed koerakõrvakesed.


Rahva Raamatu kuu raamat: Claire Douglas “Paar majast nr 9

Paar_majast_nr_9AEDA MAETUD SURNUKEHAD

Kui last ootav Saffron Cutler koos oma kallima Tomiga Skelton Place’i majja nr 9 kolib ja noored seal remonti alustavad, ei oleks nad eales osanud arvata, et ehitajad aiaplaatide alt surnukeha avastavad. Õigemini – kaks surnukeha.

KRIMINAALUURIMINE

Kohtuekspertiisi töörühma kinnitusel on surnukehad olnud aeda maetud vähemalt kolmkümmend aastat, seetõttu otsustavad uurijad üle kuulata ka maja kauaaegse omaniku Rose’i – Saffy vanaema.

MAJAOMANIKU ÜLEKUULAMINE

Rose’i mälu on Alzheimeri tõve tõttu üha lünklikum. Ta ei suuda politseid aidata, kuid on selge, et midagi ta mäletab.

KAS TAPJA ON VABADUSES?

Kui Rose’i lünklikud mälestused pinnale kerkivad ja uurijad juhtunu faktide kindlakstegemisel üha kaugemale jõuavad, tundub Saffyle, et keegi jälgib nende maja …

Mis juhtus kolmkümmend aastat tagasi?
Kuidas on Saffy vanaema juhtunusse segatud?
Kas nüüd varitseb oht ka Saffyt?

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives