Liis Orava uued ja vanad lemmikud!

Liis Orav on terviseterapeut ja toitumisnõustaja. Ta on lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli ning täiendanud end kodu- ja välismaal loodusravi, nutrigenoomika ja biomeditsiini vallas. Kevadel ilmus temalt menukas toitumiskäsiraamat “Toida oma tervist“. Raamatu kirjutamiseks andis tõuke toidu ravivõime ning energeetilise tähtsuse teadvustamiseni jõudmine läbi isikliku valusa kogemuse. Ta usub, et loodusliku toidu, informeeritud valikute, hea energia ning positiivse suhtumisega on võimalik mägesid liigutada.

Oma lugemisharjumused võtab ta kokku nii: “Raamatud on minu elus alati ülitähtsat rolli mänginud – nii kaua, kui end mäletan, on mul alati olnud oma  hetkelemmik, mis selle eluperioodi energeetikaga kõige paremini kokku kõlab.  Ja seda alates lapsepõlves jumaldatud kõvakaanelisest  „Muna“ raamatust  välja… Mitmed armsad raamatud  on nii ära loetud, et on lõikude kaupa peas, aga ikka tahan need jälle kätte võtta. Minu viimase aja lemmikleiud kuuluvad  küll eranditult tööga seotud tervisevaldkonda ja on ingliskeelsed, kuid sellest hoolimata on äärmiselt mõnus meenutada ka  aegumatuid lemmikuid.”


Astrid Lindgren “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”

Ühel juunikuu päeval astus väikese valge rannasõidulaeva pardale perekond – isa koos nelja lapsega. Nende sõidusihiks oli saar, kus keegi neist polnud veel kunagi käinud.
Lindgrenlikult lõbusas ja südamlikus raamatus jutustatakse Melkersonide kirevast suvest Soolavaresel, nende tutvusest saare väikese perenaise Tjorveni, tema hiidkoera Pootsmani ja teiste saareelanikega. Vaata raamatut!

 

 

Gerald Durell “Minu pere ja muud loomad”

Minu pere ja muud loomad“ on humoorikas lugu loodusest, perekonnast ja elust ühel kaunil saarel. Just Korful tärkas Gerald Durrelli loodushuvi, ta käis hiljem kümnetel ekspeditsioonidel üle terve maailma, asutas loomaaia Jersey saarel ning tegutses aastaid väljasuremisohus haruldaste loomaliikide säilitamise nimel. Tema vend Larry, kellest sai mõjukas kirjanik Lawrence Durrell, elas Korful ja teistel Kreeka saartel ka pärast Teist maailmasõda ning kirjutas need oma paljudesse romaanidesse ja reisikirjadesse. Loe edasi…

 

 

William Somerset Maugham “Miraaž. Valimik lühijutte”

Väljapaistva inglise kirjaniku William Somerset Maughami (1874-1965) loomingus on romaanide ja näidendite kõrval eriti oluline koht novellidel ja juttudel. Tema lühiproosat, millest käesolev valimik annab ulatusliku läbilõike, iseloomustab sügav psühholoogipilk inimhinge ja sädelev puänteeritud esitusviis.

 

 

 

Erich Maria Remarque “Taeval ei ole soosikuid”

Läbi aegade saksa menukirjanikuna tuntud Erich Maria Remarque’i (1898-1970) romaan tema hilisloomingust. Siingi kohtame sõja jälgedest varjutatud elusaatusi, mille keskmeks on kopsuhaige Lilliani ja autovõidusõitja Clerfayti dramaatiline armastus. Põnev süžee ja haaravad karakterid on olnud tänulik aines ka filmitegijatele: teosest on vändatud film pealkirjaga “Bobby Deerfield”. Vaata raamatut!

 

 

Ingmar Bergman “Laterna Magica”

Kuulsa rootsi teatri- ja filmirežissööri Ingmar Bergmani (s. 1918) mälestusraamatus kujutab autor ennast ja teisi säästmata oma elukäiku, lapsepõlve ja noorust, tööd filmis ja teatris, suhteid naistega, kohtumisi filmikunsti suurkujudega, oma eksiiliaastaid ja kojutulekut. “Olen liigagi sageli näinud, kuidas mu kolleegid kukuvad areenil kokku nagu väsinud klounid ning kelle lohistatavad valgusvihust lavatööliste sõbralikud või põlglikud käed. Mina kergitan kaabut, kui küünin veel kübaravarnani ja suudan omal jalal minema kõndida,” ütleb Ilmar Bergman, kes lahkus 2004. a lõplikult Stockholmist ja Kungliga Dramatenist, et jääda Fårö saarele kirjatööd tegema. Vaata raamatut!

Käbi Laretei “Peotäis mulda, lapike maad”

Raamat sündis Käbi Laretei soovist end kriisist välja kirjutada ja mälestustes korda luua. Teoses vahelduvad mälupildid päevaraamatuga, mis kaardistab meenutustööga kaasnevat habrast hingeseisundit. Selle kõrval pakub päevaraamat ka vaateid ühe rahvusvahelise kunstniku elule: elu vaikivas Stockholmis vaheldub reisidega Mandri-Euroopasse. Ennekõike iseloomustab teost siiski mineviku ja oleviku tihe ühtesidumine, mida ei takista ei ajaline ega ruumiline vahemaa.

 

 

Patric Holford, Deborah Colson “Optimaalne toitumine sinu lapsele”

Iga vanem soovib, et tema laps oleks terve, õnnelik ja nutikas. Käesolev teos aitab seda eesmärki saavutada. Sellest raamatust saad teada: kuidas aitab õige toitumine kaasa, et lapsel oleks hea tuju ning tema vaimsed võimed kasvaks; milliseid toiduaineid ja toite peaks lapsele andma ja mida oleks mõistlik vältida; kuidas saab õige toitumisega vältida või leevendada laste allergiaid; käitumishäireid ja terviseprobleeme. Patrick Holford on tuntud Briti toitumisnõustaja. Tema raamatuid on avaldatud üle maailma juba 33 keeles. Vaata raamatut!

 

Hiromi Shinya “Mikroobifaktor”

Hiromi Shinya on üks maailma juhtivamaid gastroenterolooge. Tema teost „Ensüümifaktor“ on müüdud enam kui miljon eksemplari üle kogu maailma. Ameerika Ühendriikides ja Jaapanis töötav tuntud gastroenteroloog Hiromi Shinya näitab bestsellerile „Ensüümifaktor“ järgnenud teoses, kuidas immuunsüsteemi tugevdada. Raamatust saad teada, kuidas rakud end kaitsevad ja puhastavad ning kuidas inimese organismis elavad triljonid bakterid enda heaks tööle panna. Ta selgitab kõigile mõistetavalt rakkudes olevate keha uuendavate ensüümide tööd ning õpetab lihtsaid tehnikaid, mille abil uuendusjõudu tõsta. Loe edasi…

Jon Barron “Imeliste arstide õpetused”

Inimesed lähevad oma krooniliste hädade ja valudega arsti juurde ning saavad standardravi: arstimeid ja operatsioone. Liigesed valutavad? Paneme uued. Selg valutab? Võtke rohtu. Ja kui see ei aita, siis saadetakse kirurgi juurde. Tavaarstid ei räägi mürkide koormast, mida enamik meist oma kehas kannab ning mis on trauma ja stressi emotsionaalseks lähtekohaks, ega sellest, kuidas meie toit võib põhjustada ohtlikke põletikke. Kõik need asjad põhjustavad halba enesetunnet ja haigusi, aga tavameditsiin ei tegele nende küsimustega piisavalt. Toit ja meeleolu – need jäetakse võrrandist välja ning asendatakse ravimite ja operatsioonidega. Loe edasi…

August Aarma, Anneli Sihvart “Gunnar Aarma elutarkused. I osa”

Raamatus on muuhulgas avaldatud ka Gunnar Aarma kireva eluloo kirjeldus. Guru teatas Gunnar Aarmale 1938. aastal pärast vastavaid katseid, et tema selle elu põhiülesanne on küsimustele vastamine. Pidades kogu aeg silmas selle elu peaülesannet, hoiduski Aarma misjonitööst, pidades seda üheks kõige halvemaks tegevuseks üldse. Kodustel kohtumistel oli juhuseid, kus küllatulnud ei ole osanud midagi küsida ja, oodates peremehe juttu, viisid olukorra selleni, et viimane neid tulemise eest viisakalt tänas ja selliselt kokkusaamise lõpetas. Loe edasi…

 

Bruce H. Lipton “Uskumused ja bioloogia”

Raamat on teedrajav teos uue bioloogia valdkonnas. Autor dr Bruce Lipton on endine meditsiinikooli õppejõud ja teadlane. Ta on koos teiste eesliini tead­­­las­tega põhjalikult uurinud mehhan­is­me, mille abil rakud informatsiooni vastu võtavad ja töötlevad. Nende uuringute tulemused näitavad meile elu olemust täiesti uue nurga alt. Tuleb välja, et geenid ja DNA ei kontrol­­li­ meie bioloogiat, vaid hoopis DNAd kont­­rollivad väljastpoolt rakku saabuvad signaa­lid, sealhulgas energeetilised sõnumid, mis pärinevad meie positiivsetest ja negatiivsetest mõtetest. Loe edasi…


Liis Orav “Toida oma tervist”

Selleks et olla õnnelik ja terve, peab inimene õigesti mõtlema, õigesti hingama, õigesti toituma ja küllaldaselt liikuma, on öelnud Gunnar Aarma. Seda, et tervis sõltub meie oma valikutest, kinnitavad ka tüviraku-uuringud ja epigeneetika. Aastakümneid ilma teinud geneetiline determinism vajub järjest sügavamale ajaloo unustusehõlma. Samas on ravimikeskne meditsiin külvanud paljudesse usu, et terviseprobleeme on võimalik seljatada ka elustiilis muudatusi tegemata. Sul on palavik – võta palavikualandajat, kolesterool on kõrge – haara kolesterooliravim, kannatad kõrvetiste ja refluksi käes – viska põske maohappe pärssija … ja elu on jälle ilus! On tõsi, et toit on vaid osa ÕNNE ja TERVISE grandioossest puslest, samas on see aga üks kiiremaid ja kergemini kontrollitavaid võimalusi põhjaliku restardi tegemiseks kehas. Kui võrdleme haigust sõjaga, on immuunsüsteem meie armee, toit aga relvad ja laskemoon. Vangistatud armee, roostes relvade ja olematu laskemoonaga on sõda pea võimatu võita … Tervel on tuhat unistust, haigel ainult üks, ütleb rahvatarkus. Haiguse lävel seistes on lihtsam tagasi pöörduda, kui hiljem konarlikku rada pidi, tõvest laastatuna valguse poole rühkida. Usalda oma keha ja austa tema sõnumeid! Toida oma tervist! Loe edasi…

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives