blog_kuu_raamatud_oktoober

Oktoobrikuu raamatusoovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Oktoobrikuu soovituste hulka kuuluvad Andrus Kivirähki lühilugude kogumik “Mälestused”, linateosena laineid lööv ulmeromaan “Düün”, Eia Uusi personaalne hetkedekollaaž “Kirjad Buenos Airesest” ja Merilin Mandeli vaimse tervise ja suhtlusteemaline “Jess, Lapsed!”

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Ben Wilsoni mastaapset ja kosmopoliitset suurlinnade ajalugu analüüsivat raamatut “Metropolis“.

Tagatipuks soovitame midagi ka mängusõpradele – 50 süsimusta lugu tõestisündinud kuritegudest sisaldav kaardimäng “Black Stories: Real Crime”!


Andrus Kivirähk “Mälestused

Pööningul vedeleb ämblikuvõrkudesse mattunud vana lapsevanker. Inimesed on hüljanud selle kunagi nii šiki ja tarviliku sõiduriista, milles nüüd käib aeg-ajalt uinakut tegemas vaid hulkurkass. Ometi mäletab lapsevanker hästi oma hiilgeaegu ja pole kaotanud lootust parematele päevadele …

Tutvu raamatuga!

 

Frank Herbert “Düün

Düünis” on kesksel kohal võimuvõitlus tähtedevahelisele impeeriumile kuuluval kõrbeplaneedil Arrakis. See planeet on ainus paik, kust saadakse ainet, mis on vajalik tähtedevahelistel lendudel ja annab selle tarvitajale psüühilised võimed ja pikaealisuse. Loe edasi…

 

 

Eia Uus “Kirjad Buenos Airesest

Kirjad Buenos Airesest“ ei ole pelk reisikiri, vaid kollaaž hetkedest, kus ühe mõistatusliku ja poeetilise linna, selle kultuuri ja ajalooga tutvumine käib käsikäes iseendasse vaatamise ja ellu taasarmumisega.

Tutvu raamatuga!

 


Merilin Mandel “Jess, lapsed!

Kui saame lapsevanemaks, saab meie enda lapsepõlvekogemus korralikult läbi rapsitud. Mõni leiab minevikust palju sellist, mida tahab oma lastele edasi anda, teine kasvatab lapsi risti vastupidi, et lapsi säästa. Enda kogemusele lisanduvad teiste jutud ja läbielatu, valjult nõuavad oma ka raamatud ja nopped meediast ning kuskile valemisse asetub ka kõhutunne. Loe edasi…

Ben Wilson “Metropolis

From its earliest incarnations 7,000 years ago to the megalopolises of today, the story of the city is the story of civilisation. Although cities have only ever been inhabited by a tiny minority of humanity, the heat they generate has sparked most of our political, social, commercial, scientific and artistic revolutions. It is these world-changing, epoch-defining moments that are the focus of Ben Wilson’s book, as he takes us on a thrilling global tour of the key metropolises of history, from Urk, Athens, Alexandria and Rome, to Baghdad, Lübeck and Venice, to Lisbon, Amsterdam, London, Paris, New York, LA, Shanghai and Lagos. Tutvu raamatuga!

Viktorin Pelevin “Transhumanism Inc.

В будущем богатые люди смогут отделить свой мозг от старящегося тела — и станут жить почти вечно в особом «баночном» измерении. Туда уйдут вожди, мировые олигархи и архитекторы миропорядка. Там будет возможно все. Loe lähemalt…

 

 

“Black Stories: Real Crime”

50 süsimusta lugu tõestisündinud kuritegudest. Üks mängija loeb kaardilt ette loo lõpptulemuse (kuidas selle tulemuseni jõuti, loeb ta kaardipöördelt vaid endale). Teiste mängijate tööks on küsimuste abil jõuda jälile, kuidas jõuti selle loo lõpptulemuseni. Leida vastus küsimusele “Miks ometi?”. Selleks hakatakse küsima “jah”/”ei” küsimusi, millele loo ette lugenud mängija vastab. Niimoodi jõutakse iga küsimusega vastusele järjest lähemale.

Tutvu kaardimänguga!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives