Rahva Raamatu juunikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Juunikuu soovituste hulka kuuluvad Fred Jüssi loengukogumik “Olemise mõnu“, Sass Henno noorteromaan “Mina olin siin“, Orlando Figesi mastaapne ja detailirohke ajalooraamat “Eurooplased. Kolm elu ja kosmopoliitse kultuuri sünd” ja Ülar Allase kodumaine reisiraamat “Eestimaa 50 parimat matkarada 2“.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Malinda Lo keerdkäike läbivat armastuslugu “Last Night at the Telegraph Club“.

Midagi lõbusat ka mängusõpradele – viskemäng “Mölkky“!

 


Fred Jüssi, Jaan Tootsen “Olemise mõnu

Eestis on väga palju inimesi, kes võivad öelda, et nende vaimuelu üks suurim mõjutaja on olnud Fred Jüssi. Ta on põhjalik – haruldane linnuke meie pealiskaudsuse ajastul. Ta on võtnud aega elu märkamiseks ja süvenemiseks. Fred on vaatleja, ta on vahendaja, kes looduse ja kultuuri ristteel seistes on aidanud meil näha maailma ilu. Ja elu on mõnus, kui saad vahepeal visata pikali ja vaadelda rändavaid pilvi.

Need väärtused, mida Fred Jüssi endas kannab, on aja jooksul muutunud aina olulisemateks. Või on ta oma tundlike antennidega muust maailmast alati sammuke ees olnud? Paljud tema varem välja öeldud mõtted on tõeliselt tähendusrikkaks küpsenud just meie ajas. Vaata lähemalt…

Sass Henno “Mina olin siin

Ühelt poolt on see lugu noortest, kes elavad väljaspool kehtivaid seadusi, käibetõdesid ja moraalinorme. Teiselt poolt on see ühe poisi ülestunnistus sündmustest, mis on jäänud piisavalt kaugele, et neid saaks valutult jutustada.

Sass Henno „Mina olin siin“ võitis 2004. aastal romaanivõistluse ja saavutas ilmudes kohe lugejate tulise poolehoiu. Toona nimetas üks kriitikuist autorit tuleviku klassikuks. Nüüd on see tulevik käes. 2007. aastal valmis romaani põhjal mängufilm ja juba peaaegu 20 aastat kuulub „Mina olin siin“ soovitusliku koolikirjanduse nimekirja. Loe lähemalt…

Orlando Figes “Eurooplased

Inglise tunnustatud ajaloolase Orlando Figesi mahukas ja detailirohke teos on haarav jutustus 19. sajandi rahvusvahelisest kõrgseltskonnast, kunstist ja kapitalist. Autori kirjeldab, kuidas sai alguse selline kultuurielu, nagu me tänapäeval endastmõistetavaks peame. Raamatut toetavad rohked illustratsioonid: mustvalged ja värvifotod ning kunstiteoste reproduktsioonid.

19. sajandil sai tööstusrevolutsiooni laineharjal täiesti ennenägematu haarde ka kultuurielu. Sidevahendite ja rongiliikluse areng andsid muusikale, kirjandusele ja kujutavale kunstile võimaluse jõuda kiiresti üle kogu kontinendi. Kultuur ületas riigipiirid ja ühendas Euroopa, nii et 1900. aastaks loeti kõikjal samu raamatuid, loodi samasugust kunsti, mängiti ja kuulati sama muusikat, esitati samu oopereid. Vaata lähemalt…

Ülar Allas “Eestimaa 50 parimat matkarada 2

Käesolev raamat on „Eestimaa 50 parima matkaraja“ järg. Sellesse on koondatud järgmised 50 matkarada, mis ühel või teisel põhjusel eelmise raamatu valikust välja jäid. Need matkarajad pole ehk nii hästi tuntud kui eelmises kogumikus kirjeldatud, ega pruugi isegi kogenud matkahuvilistele esimeste hulgas pähe tulla. Aga samas pakuvad need palju avastamisrõõmu ja kirkaid looduselamusi, kui kõige menukamad rajad on juba läbitud ning hing ihkab uusi kogemusi.

Raamatu autoriks on bioloogiadoktor Ülar Allas, kelle sulest on varem ilmunud reisiraamat “Seitsme imega ümber maailma” ja kodumaist loodust tutvustavad teosed “Eestimaa imed”, “Eesti looduse rekordid” ja „Eestimaa 50 parimat matkarada“. Ta kirjutab ka populaarteaduslikke artikleid, mis on võitnud mitmeid auhindu. Loe lähemalt…

Malinda Lo “Last Night at the Telegraph Club

From the award winning author of Ash comes a gripping story of love and duty set in San Francisco’s Chinatown during the 1950s.

Seventeen-year-old Lily Hu can’t remember exactly when the question took root, but the answer was in full bloom the moment she and Kathleen Miller walked under the flashing neon sign of a lesbian bar called the Telegraph Club. America in 1954 is not a safe place for two girls to fall in love, especially not in Chinatown. Red-Scare paranoia threatens everyone, including Chinese Americans like Lily.

With deportation looming over her father – despite his hard-won citizenship – Lily and Kath risk everything to let their love see the light of day. Vaata lähemalt…

Viskemäng “Mölkky

Mölkky on tore kogupere viskemäng, mida on lihtne õppida ja see pakub kombinatsiooni osavusest ning vedamisest. Visates Mölkky pulka peab mängija tabama kurne ja kogume seeläbi punkte. Eesmärgiks on saada täpselt 50 punkti. Kuid ületades selle summa, kukub mängija tagasi 25 punkti peale.

Mölkkyt saab mängida vabas õhus kas aias, pargis, rannas või murulapil. Mängurõõmust saavad osa nii noored kui vanad ja võistelda saab üks-ühe vastu või suurema seltskonnaga – ikka on põnev! Loe lähemalt…

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives