Rahva Raamatu märtsikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Märtsikuu soovituste hulka kuuluvad Tiina Ristimetsa ja Olga Makina küpse naise väärtust portreteeriv teos “AEG. Teekond nimega naine“, Frank Herberti hittraamatu järg “Düüni messias“, Shankar Vedantami ja Bill Mesleri inimpsühholoogiat lahkav raamat “Kasulikud luulud” ja Oskar Lutsu kodumaine kirjandusklassika “Kevade“.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Vicky Pattisoni sügavalt isiklik teekonnakirjeldus õnnelikkuseni “The Secret to Happy“.

Just nagu alati, soovitame midagi ka mängusõpradele – seltskondlik lauamäng “Stella“!


Tiina Ristimets, Olga Makina “AEG. Teekond nimega naine

Raamat „AEG. Teekond nimega Naine“ portreteerib küpse naise väärtust. Aeg vormib meid kõiki. Ta õpetab ja arendab, võtab ja annab. Vahel ka laastab, vahel lohutab. Kuidas vanemaks saades väliste ja sisemiste muutustega rahumeelselt hakkama saada, sellest saab aja möödudes kandev mõte. Meile kõigile antakse aega erinevalt. Kindel on see, et vanemaks saades saab aja mõiste uue tähenduse ning igasugune ajaraiskamine tundub mõttetu. Loe lähemalt…

Frank Herbert “Düüni messias

Düüni messias” jätkab Paul Atreidese ehk Muad’Dibi lugu. Möödunud on kaksteist aastat „Düünis” kirjeldatud sündmustest. Tal on universumi imperaatorina rohkem võimu kui ühelgi teisel maailma ajaloos. Ühelt poolt on ta jumala staatuses fremenite seas, teisalt on tal võimu haarates tekkinud pikk nimekiri vaenlastest.

Vaenlaste salasepitsuste tõttu on ohus kõik Atreidesed, kuid kõige enam kardab Paul oma armsama Chani ja nende veel sündimata pärija pärast.

Vaata lähemalt!

Shankar Vedantam, Bill Mesler “Kasulikud luulud

Miks aju end petab ja petta laseb?

Teame, et väärkujutlustel ja enesepettusel võib olla katastroofiline mõju meile endale, meid ümbritsevatele inimestele ja lausa kogu planeedile. Aga kui enesepetmine on nii halb, siis miks on see niivõrd levinud? Selles raamatus selgitavad autorid Shankar Vedantam ja Bill Mesler, et neil luuludel on evolutsiooniline põhjus ning paradoksaalsel moel võib enesele valetamine elukvaliteeti hoopis tõsta.

Elu vaatamine läbi roosade prillide parandab inimsuhteid, karjääri ja soodustab ellujäämistki. Optimistliku ellusuhtumisega haiged elavad kauem kui need, kellel oma tervislikust seisundist realistlikum arusaam, ja kõige õnnelikumad on paarid, kes oma kaaslasest liialdatult heal arvamusel on.

Loe lähemalt…

Oskar Luts “Kevade

Eesti huumori- ja koolilugude klassika.

Kevade“ on eesti kirjanduses märgiline teos. Oskar Luts on loonud tõeliselt kustumatud tegelaskujud. Kes siis poleks kuulnud riukalikust Tootsist, mõtlikust Arnost, tõsisest Tõnissonist, virilast Kiirest või tujukast Teelest? Ei öelda ju asjatult, et igas klassis oma Tootsid, Arnod ja Teeled …

Luts jutustab mõnusa huumoriga Paunvere kooliõpilaste juhtumistest. Loe Kiire ja Tootsi vempudest ristjatsitel ja saunas, ela kaasa kihelkonnakooli poiste ja kirikumõisa noorhärrade võitlustele ning tutvu laiemalt 19. sajandi lõpu värvika koolieluga.

Vaata lähemalt!

Vicky Pattison “The Secret to Happy

“The debut self-help book from Vicky Pattison, on how to quash your inner doubts, overcome fear and live a happier life.

“If there’s any woman out there who is feeling like they’re going through things on their own, or they’re worried that they’re not achieving what they should be, or feeling or looking how they should, I want this book to let you know you’re not alone.

In over a decade on television, Vicky Pattison has had her fair share of ups and downs, from her rise to fame on Geordie Shore to her public break-up with her fiancé, her body confidence issues and debilitating anxiety. In The Secret to Happy, Vicky opens up about her darkest moments and shares the pearls of wisdom and hard-won lessons she’s picked up along the way – to overcoming heartbreak, ending toxic relationships and managing her mental health – to help you find inner strength, accept imperfections and be true to yourself.” Loe lähemalt…

Реэли Рейнаус “Детективы Старого Таллинна. Картины черноголовых

“Серия книг «Детективы Старого Таллинна» адресована детям 8+. Она открывается книгой «Картины черноголовых», герои-детективы которой маленькие, но смышленые жители города Ребека и Грегор, чьи мистические и таинственные приключения проходят в декорациях средневекового Таллинна, в его старейшем историческом объекте – Доме Братства черноголовых. Братство черноголовых основали в 14 веке прибывшие в Ревель (б.Таллинн) купцы и холостые отпрыски местных купеческих фамилий. Покровителем Братства был Св. Маврикий. К первоначальному зданию на ул. Пикк (Длинная) в течение 400 лет присоединялись соседние строения, поэтому в этом конгломерате переплетаются художественные стили, приёмы разных эпох и сюжет нашей детективной истории.” Vaata lähemalt!

Lauamäng “Stella

Stella on lauamäng ideede ühendamisest ning piltide tõlgendamisest.

Igal voorul valivad mängijad salaja Dixiti kaardid, mis ühtivad nende arust juhusliku sõnakaardiga. Kui sinu arvamus ühtib teiste mängijate arvamusega, lood sa sädemeid, mis toovad punkte. Mitu valikut suurendab võimalust sädemeteks, kuid ära mine ka liialt ahneks, kuna kõige rohkemate pakkumistega mängija võib saada vähem punkte! Loe lähemalt…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives