Rahva Raamatu veebruarikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Veebruarikuu soovituste hulka kuuluvad Nick Polizzi ja Pedram Shojai eneseabile ja tervise parendamisele keskenduv teos “Kurnatus“, Martin Fourcade ja Jean Issarteli sportliku teekonna biograafia “Unistus kullast ja lumest“, Agatha Christie linateoseks kohandatud mõrvamüsteerium “Surm Niilusel” ja Eno Raua lasteraamat “Kaval Ants ja Vanapagan“.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Pulitzeri auhinna võitnud autori Anthony Doerri eepilist teost lootusest ja inimlikust ühtsusest “Cloud Cuckoo Land“.

Tagatipuks soovitame midagi ka paarikestele – mängulised vestluskaardid “Partner: Armastus“!


Nick Polizzi, Pedram Shojai “Kurnatus

Elu on üles ehitatud vääringule, mis kannab nime energia: pole energiat, pole elu. Ärevus, mis tekib teadmisest, et teha on rohkem kui energiat ja aega, muutub kiirelt raskeks stressi täis tekiks.

Kujutage ette, et ärgates antakse teie käsutusse 100 energiaühikut. Kuid veel enne hommikusöögilauda jõudmist on neist 20 kulunud negatiivsetele mõttemustritele, lahendamata traumadele või lonkavatele suhetele. Alles jääb 80 energiaühikut, mis on suureks probleemiks, sest oma igapäevaste kohustustega toimetulekuks vajate jätkuvalt 100–120 ühikut. Loe lähemalt…

Martin Fourcade, Jean Issartel “Unistus kullast ja lumest

Martin Fourcade’ist sai laskesuusatamise legend juba enne 30. eluaastat. Täpse laskjana ning kiire ja vastupidava suusatajana kuulub talle hulk selle spordiala rekordeid. Ükski teine Prantsusmaa sportlane pole võitnud nii palju taliolümpiamedaleid kui tema. Selles raamatus vaatab Fourcade avameelselt tagasi oma imelisele karjäärile, alustades lapsepõlvest ja konkurentsist venna Simoniga ning lõpetades tähtsaimate katsumuste ja võitudega nii maailmakarikavõistlustel, maailmameistrivõistlustel kui ka olümpiamängudel. Lisaks paljastab ta oma edu saavutamise meetodid, arutleb, mis on teda sundinud pidevale eneseületusele, ja puudutab ka põletavat dopinguteemat. Vaata lähemalt!

Agatha Christie “Surm Niilusel”

Agatha Christie 1937. aastal ilmunud romaanis pöördub Hercule Poirot poole rikas noor abielunaine Linnet Doyle. Poirot kavatseb parajasti asuda lõbusõidule Niilusel ning sama plaan on ka Linnetil ja tema vastsel abikaasal. Linnet on abiellunud oma sõbranna peigmehega ning muidugi pole nüüd enam sõprusest juttugi. Pettunud ja kibestunud Jacqueline de Bellefort jälitab noorpaari kõikjal ja püüab nende elu igati ebamugavaks teha. Selgub, et temagi on aurikule pileti ostnud, ning kuigi Poirot ei nõustu Linneti soovil Jacqueline’i takistama, aimab tema süda halba. Aurikul on koos kirev seltskond ning kui seal toimubki mõrv, selgub muidugi, et midagi varjata on kõigil. Ja muidugi peab Poirot oma hallide ajurakkudega lahendama mõistatuse, mis osutub seekord üsna keeruliseks. Loe lähemalt…

Eno Raud “Kaval Ants ja Vanapagan

Muistne lugu värssides sellest, kuidas Vanapagan võtab Kaval Antsu suurde majapidamisse sulaseks. Nutikas Kaval Ants aga oskab oma jutu ja tegemised alati nii sättida, et Vanapagan kogu töö enesele teadmata ise ära teeb. Raamatusse on hoogsad pildid joonistanud Joonas Sildre. Vaata lähemalt!

Anthony Doerr “Cloud Cuckoo Land

“When everything is lost, it’s our stories that survive. How do we weather the end of things? Cloud Cuckoo Land brings together an unforgettable cast of dreamers and outsiders from past, present and future to offer a vision of survival against all odds.

Constantinople, 1453: An orphaned seamstress and a cursed boy with a love for animals risk everything on opposite sides of a city wall to protect the people they love.

Idaho, 2020: An impoverished, idealistic kid seeks revenge on a world that’s crumbling around him. Can he go through with it when a gentle old man stands between him and his plans?” Loe lähemalt…

Андрус Кивирäхк “Глюк и Фейсбук

“Новая книжка Андруса Кивиряхка для детей «Глюк и Фейсбук» – своего рода продолжение сборников «Весна и Какашка» и «Карнавал и картофельный салат». На этот раз читателей ждут встречи с такими удивительными персонажами, как Привередливый Скворец и Прожорливая Тапка, дети узнают, как по рецепту Бобика можно приготовить замечательное угощение, как капустные гусеницы решили отправиться в заграничное путешествие и чем занимаются зимой велосипеды.” Vaata lähemalt!

Vestluskaardid “Partner: Armastus

Unikaalsete küsimuste ning teemade kombinatsiooniga kogumik-vestluskaardid paaridele Partner: Armastus ja Partner: Usaldus täiendavad teineteist! Kaardid on loodud selleks, et suurendada partnerite omavahelist austust, armastust, kokkukuuluvust, kirge ja hingelähedust.

Vestluskaardid paaridele Partner: Armastus on vajalik ja kasulik abivahend nii kaaslase valiku etapis, alles värskes suhtes olles kui ka pärast aastatepikkust ühist eluteed. Loe lähemalt…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives