Rahva Raamatu aprillikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Aprillikuu soovituste hulka kuuluvad Jaan Aru loovust ja potentsiaali uuriv raamat “Loovusest ja logelemisest“, Kadri Maikovi, Kaie Eha, Hanna-Maria Põldma, Kristiina Didriku ja Grete Eiche looduspõhine heaolukäsiraamat “Roheteraapia toas ja õues“, Katrin Saali Sauli artiklikogum “Miks meil paarisuhet ikka nii väga vaja on?” ja Maarja Unduski “Ellen Niit. Heleda mõtte laast“, mis on biograafiline pilguheit autori ema ellu ja loomingusse.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Genzaburo Yoshino klassikalist lugu üles kasvamisest “How Do You Live?“.

Midagi lõbusat ka mängusõpradele – lauamäng “My First Monopoly“!


Jaan Aru “Loovusest ja logelemisest

Mis on loovus? Kuidas tulevad uued ideed ja kuidas nende saabumist soodustada? Kuidas jagu saada mõttekastidest, mis meid piiravad? Raamat jagab praktilisi nippe loovama elu jaoks.

Mida teevad loovusega nutiseadmed? Me ei pea võitlema nutiseadmete vastu, küll aga võiks võidelda iseenda ja oma laste ajude eest. Raamat annab nõu, kuidas seda teha kodus ja kuidas kool võiks arenevaid ajusid paremini toetada.

Kadri Maikov, Kaie Eha, Hanna-Maria Põldma, Kristiina Didrik, Grete Eiche “Roheteraapia toas ja õues

See käsiraamat inspireerib sind, su lapsi ja peret aiategevuste ja looduses viibimise kaudu kogema positiivseid emotsioone ning õpetab milliseid oskusi ja võimeid on selle abil võimalik säilitada või arendada, et püsiks tervis ja heaolu. Siin kirjeldatud tegevused on kõik seotud looduse ja eriti taimedega ning on väga mitmekesised – vaikset ja mõtisklevat omaetteolemist võimaldavatest tegevustest mänguliste ja lõbusate ühistegevusteni.

Katrin Saali Saul “Miks meil paarisuhet ikka nii väga vaja on?

Inimese subjektiivne õnnetunne pidavat seisma neljal suurel vaalal: inimese tervislik seisund, paarisuhe, eneseteostus ning füüsiline ja materiaalne turvalisus. See, missugune on sinu suhe sulle kalli inimesega, mõjutab otseselt kõiki teisi aspekte: nii tervist, eneseteostuse võimekust kui seeläbi võimet luua endale turvaline keskkond. Paarisuhe on väga suure tähtsusega meie heaolus.

Mõistlik oleks enne suhte loomist tunda põhjalikult oma vajadusi ning leida partner, kes sobib neid rahuldama.

Maarja Undusk “Ellen Niit. Heleda mõtte laast

See on raamat luuletaja ja tõlkija Ellen Niidu (1928–2016) elust ja loomingust. Raamatu autor on Ellen Niidu kunstnikust tütar Maarja Undusk, kellel muude allikate kõrval on olnud kasutada rikkalik kodune arhiiv ja perekondlik pärimus. Maarja Undusk: „Inimese elu igast päevastki oleks võimalik kirjutada terve raamat, nii et kirjutades tervest elust ühe raamatu on valik paratamatult subjektiivne. Lootkem, et Ellen Niidu olemus joonistub nende lehekülgede toel välja võimalikult aredal kujul.“

Genzaburo Yoshino “How Do You Live?

The streets of Tokyo swarm below fifteen year-old Copper as he gazes out into the city of his childhood. Struck by the thought of the infinite people whose lives play out alongside his own, he begins to wonder, how do you live? Considering life’s biggest questions for the first time, Copper turns to his dear uncle for heart-warming wisdom. As the old man guides the boy on a journey of philosophical discovery, a timeless tale unfolds, offering a poignant reflection on what it means to be human.

Райво Лотть “КОРОЛЬ СЛАНЦА ВЯЙНО ВИЙЛУП

В столетней истории промышленного производства горючего сланца в Эстонии деятельность Вяйно Вийлупа в этой сфере составляет половину срока – почти пятьдесят лет. Он дважды возглавлял «Эстонсланец» / Eesti Põlevkivi: первый раз – в советское время, в 1960-х – начале 1970-х годов, и второй раз – после восстановления независимости Эстонской Республики.

Lauamäng “My First Monopoly

Monopoly on tempokas kinnisvaraga kauplemise mäng! Sellel kõige väiksematele mängujatele mõeldud Monopoly mängul on 2-poolne mängulaud ja 2 mängurežiimi! Minu esimene Monopoly on lihtne lauamäng ning on suurepärane sissejuhatus klassikalise Monopoly mängu. Minu esimene Monopoly kasvab koos teie lapsega – mängu üks pool on mõeldud lastele vanuses 4+; pöörake see ümber, et mängida edasijõudnute režiimis!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives