Just Smile, it´s Your Life!

IMG_0072-001Endine Läti president Valdis Zatlers esitles esmaspäeval oma elulooraamatut “Вот кто я!”. Seitsmenda Läti presidendi raamat „Vaat, kes ma olen!“ on kirjutatud vene keeles ja on mõeldud venekeelsele auditooriumile.
Hr. Zatlersi enda lemmikraamatud on nähtaval Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses ühes sõnumiga “Just Smile,
it´s Your Life!”

Godfather” Mario Puzo

ristiisa-godfather-1972-dvd“It’s not about mafia. It’s about the human relationship. Just this extraordinary environment makes it so clear how fragile we are.”

„Ristiisa“ on vägivalda täis jutustus Sitsiilia juurtega maffiaperekonna võitlusest võimu ning raha pärast möödunud sajandi korrumpeerunud Ameerikas. Coppola legendaarse triloogia esimene peatükk pühendab võrdväärset tähelepanu nii Corleonede peresuhetele kui ka nende mustale ärile kuritegevusmaailmas.

“Three men in a boat” Jerome K. Jerome

three-men-in-a-boat (1)

“That’s the book you have to read several times in your life. It teaches you how to take your life in a easy way with a smile about yourself and the world around you. Any time you become too serious just read it again”

Tutvu raamatuga…

“Alkeemik” Paulo Coelho

alkeemik“Alquemista – The book teaches you always to look around you and see the signs that lead your life as well as to understand them. Again when you feel lost just read it.”

Brasiilia kirjaniku Paulo Coelho kuulsaim romaan „Alkeemik“ on sümbolistlik muinasjutt sellest, kuidas kuulata oma südame häält. Hämmastavalt lihtsa ja elutarga jutustuse peategelaseks on Andaluusia karjuspoiss Santiago, kes rändab kodumaalt Hispaaniast kaugele Egiptuse kõrbesse, et leida üles imeline aare, mida ta unes nägi. Loe lähemalt…

“The seven spiritual laws of success” Deepak Chopra

seven-spiritual-laws-of-success“It is short and very clear message – That’s only you who can screw up your life or be successful. Keep this book on your table all the time. It will help you in the the situations when you think that the only one who can save the world is you”

Tutvu raamatuga…

Läti-Eesti sõnaraamat, 2015

läti-eesti-sõnaraamat-latviešu-igauņu-vārdnīca“Läti-Eesti sõnaraamat  – One nation divided by two languages. This book will prove that it is not true.”

Uus ja seni mahukaim läti-eesti sõnaraamat sisaldab üle 40 000 märksõna. Sõnaraamatu materjal on kogutud suurest nüüdisaegsest rööptekstide kogust, mis on Eestis üldkeele tõlkesõnaraamatu koostamisel uudne meetod. Lisaks põhisõnavarale on esitatud hulgaliselt erialatermineid, samuti kõnekeelseid ja slängisõnu ning põhjalik valik kohanimesid. Kuigi läti ja eesti keele kõnelejad on omavahel naabrid, on juba pikemat aega puudunud neid keeli ühendav kaasaegne sõnastik. Loe lähemalt…

“MIND ÄRGE LUGEGE” Contra/Eduards Veidenbaums

mind-ärge-lugege“Something special for young people. Poetry is something more than just sequence of words.”

Contra tõlgitud läti klassiku joomalaulud, igavesti lõbus andmine; Veidenbaumsi hinnatakse kui läti kaasaegsele luulele alusepanijat. Samas ei ole tal läti luules ei eelkäijaid ega järgijaid. Põhjuseks ehk ka see, et ta ei lugenud läti luuletajaid…
Tutvu raamatuga…

“Вот кто я!”Valdis Zatlers

Oma raamatu kohta on Valdis Zatlers öelnud järgmist:

вот-кто-я„Oma raamatus võin ma kirjeldada ainult neid asju, mida olen ise kogenud. Kõige objektiivsemad arvamused on tavaliselt kõige subjektiivsemad, kuna iseendale on võimatu valetada. Raamatus on kirjeldatud sündmusi enda vaatenurgast – see kõik on minu nägemus, mida olen isiklikult kogenud.
Raamatu kirjutamisega tahaksin tänada kõiki neid inimesi, kellega olen aastate jooksul kokku puutunud. Samuti sooviksin motiveerida noori inimesi. Ainult see rahvus, kes teab oma minevikku, saab kujundada oma tulevikku. Me võime tsiteerida teiste tarkusi lugematuid kordi, aga me ei tohiks lakata mõtlemast oma peaga. Ma loodan, et minu lugu motiveerib inimesi mõtlema. Mõtlema iseenda, meie rahva ja Läti peale.“

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives