Raamatusoovitusi jagab Tiina Saar-Veelmaa

Tiina Saar-Veelmaa on psühholoog, karjäärinõustaja, koolitaja ja kirjanik. Tiina fookuses on tööõnn, tasakaalus elu ja terviklik töökultuur. Ta on panustanud paljude organisatsioonide arengusse, aidanud luua inimkeskseid töökeskkondi ning inspireerinud tuhandeid töötajaid ja tööotsijaid.

Tiina on ka ettevõtte HappyMe.ee asutaja, Eesti Kunstiakadeemia külalisõppejõud ning päikeseauto Solaride nõukogu liige. Ta on kirjutanud kümme raamatut, sealhulgas mitmeid erialaseid teoseid ning ka ilukirjandust. 

Toome lugejateni Tiina Saar-Veelmaa lugemissoovitused!


Byung-Chul Han „Väsimuseühiskond“

Raamat annab vastuseid sellele, miks elu on nüüdisajal ärev, miks diagnoositakse psüühikahäireid enam kui kunagi varem. Saavutusel baseeruv ühiskond, mitmiktegevused, positiivsuse taotlus on toonud kaasa üleüldise väsimuse. 

Saksa-korea filosoof Byung-Chul Han toob välja, et läänelikes ühiskondades on toimunud paradigmavahetus. Saavutusühiskonnas on indiviididest saanud enda tööandjad, kes ekspluateerivad end ise. Koos sellega levib depressioon, ATH ja läbipõlemine. Autor vaatleb nende juurpõhjusi ning otsib väsimuse loovat ja ravivat tähendust.


Tiiu Bolzmann „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“

Vahel ei saa me elus edasi enne kui vaatame tagasi ja mõistame mustreid, mis kinni hoiavad. Lapsepõlve mõju soestatakse üha enam õnnetunde ja elus hakkama saamisega, kuid Tiiu Bolzmann jagab käsitlust, mis julgustab elu hellalt aktsepteerima nagu see on ja päritolusuhetest jõudu ammutama, milline tahes oli meie kogemus. 

Tiiu Bolzmann on eesti päritolu Saksamaal sündinud ja nüüd Argentiinas elav pereterapeut, õppejõud ja konstellöör.


Steve Nobel „Õnnelikuks tööga. Kuidas leida oma töös õnn, rahulolu ja kõrgem eesmärk“

Suure­pärane luge­mine neile, kes soovivad leida enese­teostust, kuid pole julgenud seda seni ot­si­ma asuda või pole leid­nud­­­ õiget teeotsa. Raamatu autor seletab hästi lahti muutunud olu­korra töömaailmas ja näitlikustab metafooride kaudu, kuidas leida töö, mis meid tõesti ka õnnelikuks teeb.

„Õnnelikuks tööga“ heidab valgust tõdemusele, et töö ei pea olema raske. Tulles vastu oma hinge kutsumusele on meil võimalik kogeda, et ka töö võib olla see, mis õndsaks teeb.


Tiina Saar-Veelmaa „Tööga õnnelikuks. Teine oluliselt täiendatud trükk“

Kuna veedame suurema osa oma ärkveloleku ajast õppides või töötades, siis mida õnnelikumad oleme selles keskkonnas, seda õitsvamad oleme oma elus tervikuna. Töö, mis ei vasta inimeste ootustele, kahandab rahulolu ja võtab ära elurõõmu. Tööõnne raamatu oluliselt täiendatud teisest trükist leiab olulisi mõtteid ja harjutusi, kuidas disainida õnnelikuks tegevat eneseteostust. Saab lugeda ning imetleda, kui palju vägevaid avastusi, õnnestumisi, kogemusi ja üllatusi on mahtunud eelmisest raamatust tuttavate kangelaste ellu viimase kuue aasta jooksul. 


Jan Kaus „Vaade“

Võimaldab hetkes mekutada tuttavlike, ent samas justkui uuesti avastatud teemadega. Sobib hästi ka reisile kaasa või mõjub ise kui reis.

Mis on vaade? Esmapilgul midagi üsna lihtsat: see on miski meid ümbritsev või meid ümbritsevas, mida on huvitav vaadata – polegi nagu vaja pikalt arutada. Aga mis õieti selle huvitavuse tekitab, millest huvitavus koosneb? Miks leidub vaateid, mis ei tundu ammenduvat, mis tunduvad ühtaegu avavat ja varjavat? Sellele püüabki leida vastust Jan Kausi esseeraamat „Vaade“.


Vaata Tiina Saar-Veelmaa vestlust NULA 10 inspiratsioonisündmusel „Rõõm tähendusega tööst“. NULA inkubaator aitab luua mõjusaid lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives