Rahva Raamatu kirjastaja René Tendermann soovitab suveks krimikirjandust

Rahva Raamatu kirjastaja René Tendermann soovitab suveks krimikirjandust

René TendermannKirjastaja, tõlkija ja toimetajana on René Tendermann ilu- ja noortekirjandust välja andnud 17 aastat, ning on Paabeli Torni tõlkeauhinna laureaat.

René soovitab häid põnevusromaane, mida kaunil suvepäeval rannas või aiatoolil nautida.

C. J. Tudor “Annie Thorne’i kadumine”

C. J. Tudor "Annie Thorne’i kadumine"
C. J. Tudor “Annie Thorne’i kadumine”. Tõlkija Jüri Kolk, Varrak, 2019.

Menuka põneviku „Kriidimees” autori uus õudusromaan, mis paneb taas kord külmajudinad mööda selgroogu jooksma.

Ühel ööl läks Annie kaduma. Haihtus omaenda voodist. Toimusid otsingud, tehti üleskutseid. Kõik uskusid kõige hullemat. Ja siis imeväel tuli ta nelikümmend kaheksa tundi hiljem tagasi. Aga ta ei suutnud või ei tahtnud rääkida, mis temaga oli juhtunud. Loe edasi…

René soovitab: “Kui C. J. Tudor pani juba oma esimese raamatuga lugeja pinevusest küüsi närima, siis nüüd hoidke piip ja prillid! Seda raamatut juba naljalt pooleli ei jäta. Kuna raamatut kiidavad kõrgelt ka põnevullide tipptegijad Stephen King ja Lee Child, pole mingit kahtlust, et just seda raamatut peab soovitama esimesena.

Hoiatus! Ei soovita lugeda õhtul enne magamaminekut. Und ei tule ja järgmine tööpäev mokas mis mokas.”

Erin Kelly “Minu sõna, sinu sõna”

Erin Kelly "Minu sõna, sinu sõna"
Erin Kelly “Minu sõna, sinu sõna”. Tõlkija Elina Adamson, Tänapäev, 2019.

1999. aasta ilusal suvel sõidavad Kit ja Laura ühele Cornwalli festivalile täielikku päikesevarjutust vaatama. Kit on nimelt varjutusekütt, aga Laura pole kunagi varem ühtki varjutust näinud. Nad on noored, armunud ja täis teadmist, et see sündmus saab olema vaid üks paljudest, mida nad elus jagavad. Kuid hämaratel hetkedel pärast varju möödumist satub Laura peale millelegi hirmsale. Ta teab, mida ta nägi. Mees eitab seda. On tema sõna Laura sõna vastu. Loe edasi…

René soovitab: “Minu sõna sinu sõna vastu. Erin Kelly on kirja pannud suurepärase psühholoogilise põneviku, mis on teenimatult varju jäänud. See ootamatuid pöördeid ja vimkasid tulvil raamat on lihtsalt geniaalne!”

 

Elizabeth Macneal “Nukuvabrik”

Elizabeth Macneal "Nukuvabrik"
Elizabeth Macneal “Nukuvabrik”. Tõlkija Marge Paal, Pegasus, 2019.

Vabadus on kuldaväärt asi …

Nukuvabrik“ on joovastavalt pinev lugu noorest naisest, kelle unistus on saada kunstnikuks, ning mehest, kelle kinnismõte ja omandihimu võivad tema maailma igaveseks hävitada. Loe edasi…

René soovitab: Elizabeth Macneali debüütromaan lõi juba enne ilmumist kõvasti laineid. Viktoriaanlikult sünge romaan tõi meelde Patrick Süskindi “Parfüümi”, mille peategelane keset räppa ja mustust täiuslikkuse poole püüdleb. Macneal on hea, Süsskindile ta alla ei jää.

Algus on ehk kannatust naaatukene proovile panevalt aeglane, kuid selle pisikese etteheite teeb raamatu teine osa täiega tasa.”

J. P. Delaney “Usu mind”

J. P. Delaney "Usu mind"
J. P. Delaney “Usu mind”. Tõlkija Peeter Villmann, Varrak, 2019.

Suurbritanniast pärit lavakunstiõpilane Claire elab New Yorgis tööloata ja haarab kinni ainsast käeulatuses olevast teenimisvõimalusest, etendades hotellide baarides kergemeelseid näitsikuid, et aidata ühel lahutusadvokaatide firmal truudusetuid abielumehi vahele võtta.

Et kahtlusaluse haigeid erootilisi kihusid täpsemini paika panna, ühineb Claire põrandaaluse BDSM netikogukonnaga ja käib piitsutamiskeldrites. Aga see kõik on lapsemäng võrreldes baudelaire’likul dekadentsimaastikul aset leidvate tõeliste roimadega. Loe edasi…

René soovitab: “Delaney esimene romaan “Eelmine tüdruk” oli nauditav põnevik kahest naisest. Raamat “Usu mind” on tõeliselt põnev ja kaasahaarav lugu noorest inglannast, kes New Yorki kolides leiab endale veidra tööotsa – ta aitab lahutustega tegeleval advokaadibürool vahele võtta truudusetuid abielumehi. Kuni tema sihtmärgiks saab mees, keda kahtlustatakse mõrvas. Kes kelle nüüd vahele võtab?”

Cara Hunter “Nad ei leia sind iial”

Cara Hunter "Nad ei leia sind iial"
Cara Hunter “Nad ei leia sind iial”. Tõlkija Bibi Raid, Rahva Raamat 2019.

Nad teavad, kes on süüdi. Nad lihtsalt ei tunnista seda endale. Veel mitte. Aga nad teavad.

Liigagi tõelisena tunduv “Nad ei leia sind iial” on parimat sorti põnevik – see tekitab judinaid ja hoiab sind öö otsa üleval, on korraga vaimustav ja õudne. Loe edasi…

René soovitab: “Oxfordis elava noore krimiautori Cara Hunteri esikromaan võiks olla ju tüüpiline Midsomeri mõrvalugu, peategelaseks meile kõigile tuttav ja armastatud inspektor Morse, aga… Hunter toob 8-aastase tüdruku kadumist uurivasse loosse sisse sotsiaalmeedia, andes süžeele uue ja põneva vaatenurga. Kõigile neile, kes poole raamatu pealt süüdlase ära arvavad (oh jah, teid lihtsameelseid!), soovitan siiski edasi lugeda, sest lõpp on nii ootamatu, et lööb hinge kinni.

“Nad ei leia sind iial” on esimene raamat inspektor Fawley juhtumite sarjas.”

M. Hjorth, H. Roseneldt “Naine, kes ihkas õiglust”

M. Hjorth, H. Roseneldt "Naine, kes ihkas õiglust"
M. Hjorth, H. Roseneldt “Naine, kes ihkas õiglust”. Tõlkija Mari Jesmin, Helios, 2019.

Uppsalas külvab hirmu vägistaja, kes hiilib ohvritele ligi, uimastab nad süstiga, tõmbab koti pähe ja viib siis elajaliku teo lõpule. Toimunud on juba mitu kuritööd, aga keskkriminaalpolitsei mõrvajuurdluse osakond ei ole veel jalgu kõhu alt välja võtnud: Sebastian sõidab ringi mööda Rootsit ning räägib oma raamatutest. Teised uurijad, Torkel, Billy ja Ursula, on hõivatud oma muredega, ainult Vanja töötab ajutiselt Uppsalas ja uurib seda kohutavat juhtumit. Loe edasi…

René soovitab: “Kuidas saakski häid põnevikke üles lugedes mööda minna Skandinaaviast. Kriminaalpsühholoog Sebastian Bergmani tegemistest jutustava sarja kuuendas raamatus leiab lugeja kõike seda, mida nordic-noir’i austajad hindavad: jõletud kuriteod, ilged kurjategijad ja põnevust 400 lehekülje jagu. Puhas nauding.”

Robert Galbraith “Surmav valge”

Robert Galbraith "Surmav valge"
Robert Galbraith “Surmav valge”. Tõlkija Allan Eichenbaum, Varrak, 2019.

Eradetektiiv Cormoran Strike’i büroosse tuleb kasimata noormees Billy, kes usub, et nägi lapsepõlves pealt koletut kuritegu. Kuigi on selge, et noormehe mõistusega pole kõik korras, jääb midagi tema jutu juures Strike’i häirima ja ta asub tõe jälgi ajama. Loe edasi…

René soovitab: “Siia lõppu soovitan raamatut, mis tõenäoliselt ei ole detektiiv Cormoran Strike’ist jutustava sarja lugejatel märkamata jäänud. Potteri-lugudega ilmakuulsaks saanud J. K. Rowling on ka klassikalist detektiiviromaani kirjutades vaieldamatult tippude tipp.

Ja kui ongi neid, kel Galbraithi raamatud veel lugemata, siis soovitan need ette võtta ilmumise järjekorras: “Käo kukkumine”, “Siidiuss” ja “Kus on kurja kodu”.”


Loe ka teisi René Tendermanni lugemissoovitusi!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives