2015 aasta parim reisiraamat!

Eelmisel nädalal valis reisibüroo Go Travel 2015. aasta parimaks reisiraamatuks Kariina Tšursini ja Margus Sootla “Ühel teljel ümber planeedi”, mis räägib 1126 päeva kestnud mootorrattareisist ümber maakera.

“Ühel teljel ümber planeedi” 

ühel-teljel-ümber-planeediKariina Tšursin ja Margus Sootla on esimesed eestlased, kes on teinud Maale tiiru peale mootorrattaga. Nende kolm aastat kestnud reisikirjelduse kaante vahele saamine võttis aega aga veelgi kauem- ligikaudu neli aastat.
170 564 kilomeetri pikkusel ekspeditsioonil läbi Euroopa, Lõuna- ja Põhja-Ameerika, Austraalia, Aasia ja Aafrika said nad omal nahal tunda nii kõrgushaigust Boliivias kui malaariat Malis, süüa elusaid krevette Tais, veeta 12 ööd ja päeva mineeritud eikellegimaal Kongo DV ja Angola vahel, olla eskorditud narkouimas politseinike poolt Jeemenis, evakueeritud sõjaväe poolt Pakistanis …

Aasta reisiraamatu auhind anti tänavu välja juba üheksandat korda ja eelmisel aastal ilmunud reisiraamatute hulgast võitis tiitli aus, põnev ning seiklusrikas raamat ümbermaailmreisist kaherattalisel.

Lisaks parima reisiraamatu tiitlile andis reisibüroo Go Travel välja ka aasta seikleja tiitli. Selle pälvis automatkaja Tarmo Tamming, kes sõidab maailmas ringi alates 2011. aasta algusest ja on praegu jõudnud Lõuna-Ameerikasse.

Varasematel aastatel on parima reisiraamatu tiitli pälvinud:

Enn Kaup “Imekaunis Antarktika” (2014)

imekaunis-antarktika-pühendatud-teadusele

Raamat viib lugeja ka Antarktika polaaröö tormisesse sügavusse, kus 30 teadusjaamas töötab tuhatkond meest ja naist. Mida nad seal küll teevad? “Imekaunis Antarktika” on silmiavav teos kõigi jaoks, kes on Lõunamandrit pidanud valgeks laiguks gloobusel, see on teaberohke ja köitev lugu meie planeedi kõige vähem tuntud mandrist. Loe veel…

Enn Kaup “Armulugu Antarktikaga” (2014)

armulugu-antarktikaga-üheksa-ekspeditsiooni-lõunamandrileAutor Enn Kaup on nelja aastakümne kestel tegelnud Antarktika järvede ökoloogia uuringutega ja osalenud selleks mitme riigi üheksas Antarktika ekspeditsioonis. Seda inimkonnale olulist, kauget ja kaunist, ent laiemale publikule tundmatut piirkonda peab ta kalliks. Ta on raamatusse koondanud meenutusi loodusest, tööst järvedel, elust-olust ja inimestest Antarktikas, ka kaugetes lõunapoolkera maades, kust lähtuvad ekspeditsioonid Lõunamandrile. Loe veel…

Heilika Pikkov “Minu Jeruusalemm 2014”

minu-jeruusalemm-kaameraga-kloostrisJeruusalemm on erakordselt tundlik linn. Pole olemas teist paika maa peal, kus nii palju palvetataks, kus erinevad religioonid risti-rästi läbipõimununa üksteise kõrval nõnda eksisteeriks ja kuhu inimesed saabuks nii suurte ootuste ja lootustega. Loe edasi…

 

Janika Kronberg “Rännud kuue teejuhiga” (2013)

rännud-kuue-teejuhigaJanika Kronbergi raamatu „Rännud kuue teejuhiga“ ühendavaks motiiviks on eesti kirjandusklassikute reisid mitmes maailmajaos. Tuginedes memuaaridele, varasematele reisikirjadele ja muule kultuuriloolisele allikmaterjalidele ühelt poolt ning teiselt poolt autori isiklikele kogemustele, paigutub raamat kultuuriloolise esseistika ja traditsioonilise reisikirja vahemaile, rikastades nii eesti kirjandust isikupärase teemakäsitlusega kui ka tuues esile uudseid või vähetuntud fakte meie kultuuriloost.

Mart Kivastik “Vietnami retsept” (2012)
vietnami-retsept (1)

Lugu 21-aastase Toomas Sven Andreseni kohati mõrust, kuid seiklusrikkast teekonnast läbi Vietnami, kaaslasteks Mari ja endine Vietkongi sõdur Dong. Poiss üritab leida Vietnami ja ennast, vana sõdur uut elu. Tüdrukust pole aga üldse võimalik aru saada. Loe veel…

 

Peeter Sauter “Flirt Budaga. Elust ja tsiklisõidust” (2011)
flirt-budaga-elust-ja-tsiklisõidust

Kirjanik Peeter Sauter on kirglik mootorrattur. Motika seljas on ta läbi kihutanud suure osa Euroopast. Neil teedel on ta näinud ilusaid ja vähem ilusaid inimesi ja paiku, ette on tulnud nii kiiruseületamisi kui kukkumisi, kõigest sellest Sauter talle oma avameelsusega ka jutustab.
Illustreerinud Raoul Kurvitz. Loe veel…

Vahur Afanasjev “Minu Brüssel”(2011) 

minu-brüsselLäbikukkunud euroametniku pihtimus.
Brüssel on meie uus Moskva, mis siis, et vanast pealinnast väiksem ja kõvasti kaugemal. Vladimir Võssotski asemel kuulatakse siin Jacques Breli ja Punase väljaku sõjaväeparaade asendavad streikivate põllumeeste traktorirongkäigud. Brüsselis elavad kõrvuti klanitud kodanlased, käratsevad moslemid, laisa sammuga neegrid, alalhoidlikud asiaadid, ropu suuga poolakad, maalähedased flaamid ja suurlinlikud prantsuse keele kõnelejad. Klaasist kontorihoonete ja hallist kivist elumajaridade vahel keeb kultuurielu, mida tasakaalustab töine olelusvõitlus. Loe veel…

Viivi Luik “Varjuteater”(2010)
varjuteater

“Varjuteater” on Viivi Luige autobiograafiline reisiromaan. Autor räägib oma jõudmisest Rooma, Igavesse Linna, kuhu igatsus teda juba lapseeas kandis. Kuid samavõrra empaatilist lähivaadet pakub jutustus ka selle teekonna vahejaamadest, Helsingist ja taasühinenud Berliinist. Loe veel…

 

2008. aastal võitis parima reisiraamatu tiitli Roy Strideri “Himaalaja jutud” ning aastal 2009 Aime Hanseni “Jaipur-Delhi-Himaalaja: reisikohvrist leitud lood”

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives