4 raamatut, mida lugeda detsembris

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni 4 raamatut, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu jooksul teeme sind valitud raamatutega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Detsembris soovitame sulle Indrek Hargla uusimat ja juba seitsmendat Melchior Wakenstede sarja põnevikku “Apteeker Melchior ja Pilaatuse evangeelium”, Valdur Mikita uut raamatut põliskeeltest “Mikita keelemaailm”, Maja Lunde imeilusat jõululugude kogumikku “Lumeõde” ja tunnustatud elulooraamatute autori Walter Isaacsoni äsja eesti keeles ilmunud ülimenukat elulooraamatut “Leonardo da Vinci”!


Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Pilaatuse evangeelium”

Indrek Hargla "Apteeker Melchior ja Pilaatuse evangeelium"Issanda Aasta 1433 sügisel tuleb Melchiori juurde Harju läänimees Hunold Metsentaken ja palub tema abi, et päästa süütu mees mõrvasüüdistusest. Melchior peab minema Toompeale, kuulsa rüütli Detmar von Wenthuseni majja, kus hiljuti on julmal kombel tapetud üks inimene, ning Metsentaken on veendunud, et õige süüdlane on endiselt vabaduses ja elab selles majas rahulikult edasi. See on ohtlik ülesanne, kuid Melchior võtab selle vastu. Ta leiab peagi, et Wenthuseni maja peidab endas palju saladusi ja üks nendest võib olla seoses kurikuulsa raamatuga, mille nimi on „Pilaatuse evangeelium“. Mõrvar võib olla ükskõik kes mitmest väärikast inimesest, kes Wenthuseni elavad, ning Melchior on kistud aadlimeeste omavaheliste tülide keerisesse. Loe edasi…

Valdur Mikita “Mikita keeleaabits. Põliskeele omailm”

Valdur Mikita "Mikita keeleaabits. Põliskeele omailm"2019. aasta on rahvusvaheline põliskeelte aasta ja lisaks ka eesti keele aasta. See raamat jutustab eesti keele omailmast, mis on põnev, salapärane ja ennekõike väga ilus. Keel on eesti rahva kõige suurem ja kõige vanem ühislooming. Pole kahtlust, et eesti keel kuulub maailma kõige elujõulisemate keelte hulka. Raamatus on juttu põliskeelest ja keelemüütidest, keelemängudest ja maagilisest sõnast ning sünesteetide hämmastavast maailmast. Inimene võib lõpetada kooli ja mitte osata õigesti kirjutada, kuid südamevaluks pole põhjust: keeleline andekus ja õigekirjaoskus ongi erinevad asjad. Loovus ja isikupärane keeletunnetus on olulisem kui õigekiri. Loe edasi…

Maja Lunde “Lumeõde”

Maja Lunde "Lumeõde"See jõulujutustus võlub esile maagilise meeleolu igas vanuses jõuluarmastaja jaoks. „Mesilaste ajaloo“ autor Maja Lunde ja auhinnatud illustraator Lisa Aisato on loonud unustamatu jutustuse, mis kulgeb läbi 24 peatüki.
Särav ja kohati kurb, pikitud pisukese müsteeriumiga, sisaldades palju lund ja üllatusi – see silmatorkav värviliste illustratsioonidega raamat võib olla kaaslaseks peatükk haaval jõule oodates, mille lugemisest saab tekkida pühadetraditsioon. Loe edasi…

Walter Isaacson “Leonardo da Vinci”

Walter Isaacson "Leonardo da Vinci"Selles põnevas uues biograafias toob Steve Jobsi, Albert Einsteini ja Benjamin Franklini tunnustatud elulooraamatute autor meie ette Leonardo da Vinci isiku ja elu.
Toetudes Leonardo hämmastavate märkmeraamatute tuhandetele lehekülgedele ning uutele avastustele tema elu ja töö kohta, põimib Walter Isaacson kokku loo, milles on omavahel seotud Leonardo kunstilooming ja teadustöö. Ta näitab, kuidas olid Leonardo geniaalsuse aluseks oskused, mida ka meie ise saame enda juures arendada, näiteks kirglik uudishimulikkus, hoolikas vaatlemine ja nii mänguline kujutlusvõime, et see piirnes fantastikaga. Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki või Instagrami!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives