Rahva Raamatu töötaja Kristi Siimon soovitab lugemist!

Kristi on Rahva Raamatu võõrkeelse kirjanduse sisseostujuht, tänu kellele jõuab meieni kogu ingliskeelne kirjandus ja välismaised hitid! Seetõttu on ka tema lugemissoovitused just nimelt ingliskeelsed. Oma soovituste kohta ütleb Kristi: “Erisuguseid raamatuid on lõpmatult palju ja lugejaid muidugi veel rohkem. Nende raamatute puhul aga olen päris kindel, et siit leiab mõnusaid lugemisampse ka kõige nõudlikum raamatugurmaan. Selliseid raamatuid on puhas rõõm lugeda ja veel toredam näiteks sünnipäevaks saada.”


Kassia St Clair “The Secret Lives of Colour”

The Secret Lives of Colour tells the unusual stories of the 75 most fascinating shades, dyes and hues. From blonde to ginger, the brown that changed the way battles were fought to the white that protected against the plague, Picasso’s blue period to the charcoal on the cave walls at Lascaux, acid yellow to kelly green, and from scarlet women to imperial purple, these surprising stories run like a bright thread throughout history. In this book Kassia St Clair has turned her lifelong obsession with colours and where they come from (whether Van Gogh’s chrome yellow sunflowers or punk’s fluorescent pink) into a unique study of human civilisation. Across fashion and politics, art and war, The Secret Lives of Colour tell the vivid story of our culture. Vaata raamatut!

Kristi soovitab: “Tunnistan ausalt, et see raamat jäi mulle esmalt silma puhtalt oma stiilse ja noobli välimusega. Nõudis kättevõtmist ja silitamist. Seda suurem oli minu kergendus, et sisu on VEEL parem. Raamat jutustab värvidest. Kokku 75 erinevat tooni ja igaühel oma lugu. Aga see on väga salakaval raamat. Kui oled lõpetanud viimase stiilipuhta lehekülje visuaalse ja sisulise nautlemise, siis avastad, et oled märkamatult teada saanud nii palju enam, kui sissejuhatus ette hoiatas. Seda raamatut soovitan ma kõigile. Täiesti valimatult.”

Sarah Bakewell “At the Existentialist Café”

Paris, near the turn of 1932-3. Three young friends meet over apricot cocktails at the Bec-de-Gaz bar on the rue Montparnasse. They are Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir and their friend Raymond Aron, who opens their eyes to a radical new way of thinking… Loe edasi…

Kristi soovitab: “Kannad vanavanaisa stiilis elegantset vihmamantlit ja ümmargusi lugemisprille? Armastad oma piipu popsutada teel linna kõige hipsterlikumasse kohtumispaika, et pisut sõpradega filosofeerida? Siis see raamat on kohustuslik aksessuaar kaenla alla. Lugeda võib ka! Eriti mõnus just saginat täis kohvilõhnalises kohvikus.”

 

David Hepwoth “Uncommon People: The Rise and Fall of the Rock Stars”

The age of the rock star, like the age of the cowboy, has passed. Like the cowboy, the idea of the rock star lives on in our imaginations. What did we see in them? Swagger. Recklessness. Sexual charisma. Damn-the-torpedoes self-belief. A certain way of carrying themselves. Good hair. Interesting shoes. Talent we wished we had. What did we want of them? To be larger than life but also like us. To live out their songs. Loe edasi…

Kristi soovitab: “See on täiega äge raamat! Üli-cool! Julge ja hoogne üle-läbi-sissevaade tõeliste rokistaaride ajastusse. Ja mis veel lahedam, raamatus mainitud lugudele leiad Spotify’st spetsiaalse playlist’i. Nii et muusika põhja ja lugema!”

Margaret Atwood “On Writers and Writing”

Looking back on her own childhood and the development of her writing career, Margaret Atwood examines the metaphors which writers of fiction and poetry have used to explain – or excuse! – their activities, looking at what costumes they have seen fit to assume, what roles they have chosen to play. In her final chapter she takes up the challenge of the book’s title: if a writer is to be seen as ‘gifted’, who is doing the giving and what are the terms of the gift? Loe edasi…

Kristi soovitab: “Tihtipeale olen kuulnud kurtmist, et pole aega lugeda ilukirjandust. Ja milleks seda teha, kui on olemas niiiiiii palju raamatuid, mis ka reaalselt midagi uut õpetavad? Nõus või mitte, ent see on juba teine teema… Margaret Atwoodi raamatust on palju õppida. Väga palju! Aga seda kõike imetabases (justkui ilukirjanduslikus) kirjalaadis. Soovitan lugeda ampshaaval nii teadmiste kui ka kirjasõna nautlejatel.”

Christian Dior “Dior by Dior”

Christian Dior rocketed to fame with his first collection in 1947 when the ‘New Look’ took the world by storm. This charming and modest autobiography gives a fascinating and detailed insight into the workings of a great fashion house, while revealing the private man behind the high-profile establishment. It is also a unique portrait of the classic Paris haute couture of the 1950s and offers a rare glimpse behind the scenes. Loe edasi…

Kristi soovitab: “Christian Dior. Vaieldamatult olulisemaid (ja armastatumaid) disainereid moemaailma ajaloos. Kuigi, nagu ta ise oma raamatus kirjutab, täiesti märkamatu tüüp tänaval. Nagu iga teine. Või siiski? Väga omapäraselt kirjutatud biograafia ja algusest lõpuni ainulaadne sissevaade moemaailma. Ja seda läbi meistri enda silmade. Et selline raamat on üldse kirja saanud, on väärtus omaette, ja kuulub tingimata igasse elegantsesse raamaturiiulisse. “

 

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives