Krimiraamatute TOP 10

Veebruar on Rahva Raamatus krimikuu!

Kõigis kauplustes on sel kuul põnevus- ning krimiraamatud aukohtadele pandud ning kõik roimakirjanduse austajad peaksid leidma oma lemmikud.
Krimikuu esimese 10 päeva sünge edetabel on teie ees:

1. “SAATUSLIK MEREREIS” Lone Theils

saatuslik-merereisTempokas ja osavalt komponeeritud põnevik, milles segunevad Põhjamaade ja Briti krimikirjanduse parimad traditsioonid. Inspireeritud tõestisündinud juhtumist. Aastal 1985 kaovad ühelt Inglise laevalt jäljetult kaks taani tüdrukut. Aastaid hiljem ilmub vanast Inglise rannakülast leitud kohvrist välja tüdrukutest tehtud foto. Taani ajalehe Globalt Londoni korrespondent Nora Sand otsustab asja põhjalikumalt uurida ja sõidab Taani tüdrukute kireva taustaga tutvuma. Loe edasi…

Lone Theils on Londonis elav Taani ajakirjanik. Tema debüütromaan „Saatuslik merereis“ põhineb tõsielul ning räägib kahest tüdrukust, kes 1985. aastal ühelt inglise laevalt jäljetult kadusid.

2. HOT DOG Reijo Mäki

hot-dog

Turu linnas asuva baari põrandal lebab kuulidest puretud laip: vihatud ja kardetud kohalik pätipealik on surnud. Oranži mütsiga püstolikangelane lahkub sõnatult. Kolm aastat hiljem kohtab eradetektiiv Jussi Vares suvefestivali melus vana tuttavat, ekspolitseinik Eero Prännit, kellel on lahendamata jäänud kuriteo kohta värsket teavet. Seejärel kaob Pränni nagu tina tuhka. Loe edasi…

Reijo Mäki on Soome mõjukamaid tänapäeva autoreid, kelle Jussi Varese krimiseerias on ilmunud juba 26 raamatut. Nagu tema raamatute eradetektiivist kangelane, ei ütle ka tema mõnest dringist ära ning tema kodulinnas Turus võib teda vahel leida baarist Apteekki.
„Hot Dog“ algab Turu linnas asuva baari põrandal lebab kuulidest puretud laibaga: vihatud ja kardetud kohalik pätipealik on surnud. Oranži mütsiga püstolikangelane lahkub sõnatult.

3. PÜÜA MITTE HINGATA Holly Seddon

puua-mitte-hingata

Alex Dale on omadega puntras. Ennasthävitav elustiil on talle maksma läinud abielu ja ajakirjaniku-karjääri. Talle on jäänud vaid harjumused: hommikune jooksmine, kuni keha valutab, siis mõni tund hajevil tööd, kuni minevik temast võitu saab ja teda põhja veab. Iga päev on justkui vee peal kõndimine ja iga öö nagu uppumine. Loe edasi…

Holly Seddon on juba teine ajakirjanik TOPis. Tema „Proovi mitte hingata“ viib alkohoolikust Alexi lahendama Amy Stevensoni müsteeriumi. Amy oli kuni hetkeni, kui ta pärast armutut kallaletungi teadvusetuna leiti, üks täiesti tavaline väikelinnas elav tüdruk. Pärast viiteteist aastat koomas on ta oma keha vang, teadvusel, ent halvatud, elades uuesti läbi mineviku sündmusi.

4. KUS ON KURJA KODU Robert Galbraith
kus-on-kurja-kodu

Kui Robin Ellacott avab talle saadetud salapärase paki ja avastab sellest oma õuduseks mahalõigatud naisejala, siis pole tema boss, eradetektiiv Cormoran Strike kuigivõrd üllatunud, küll aga väga murelik. Strike’ile tuleb minevikust meelde neli inimest, kes võiksid süüdlastena kõne alla tulla – ja Strike teab, et igaüks neist on võimeline panema toime kirjeldamatult võikaid kuritegusid.
Loe edasi…
Robert Galbraith on J.K. Rowlingu pseudonüüm, mille all on ta välja andnud juba kolm raamatut, neist viimane „Kus on kurja kodu“ ilmus eesti keeles eelmise aasta lõpus. „Käo kukkumises“ hakkab eradetektiiv Cormoran Strike uurima rõdult alla kukkunud supermodelli juhtumit. „Kus on kurja kodu“ algab aga, kui Cormoran Strike’i assistent Robin saab paki surnud naise jalaga.

5. TULEKANDJA. MUHUMAA PÕNEVIK Katrin Pauts

Ppauts_tulekandja_KAANED_289x206_15bleed_tf.inddimedatel maanteedel hukkuvad üksteise järel noored naised. Kui esmapilgul tundub, et tegu on lihtsalt traagiliste liiklusõnnetustega, siis asjaolu, et kõik auto alla jäänud naisterahvad olid punapäised ning et õnnetuspaikades käib leinaküünlaid süütamas üks ja sama salapärane võõras, ei saa olla pelk kokkusattumus. Seda seaduspära uurima asunud ajakirjanik kaob aga jäljetult. Loe edasi…

Katrin Pauts on endine Õhtulehe ajakirjanik, kes on välja andnud juba kaks krimiromaani. „Politseiniku tütar“ ja „Tulekandja“. Esimeses raamatus alapealkirjaga „Saaremaa põnevik“ hakkab ajakirjanik Eva Niimand oma vanemate surmade asjaolusid selgitama. Teises, „Muhumaa põnevikus“ uurib Eva maanteedel hukkuvate naiste juhtumit. Kui esmapilgul tundub, et tegu on lihtsalt traagiliste liiklusõnnetustega, siis asjaolu, et kõik auto alla jäänud naisterahvad olid punapäised ning et õnnetuspaikades käib leinaküünlaid süütamas üks ja sama salapärane võõras, ei saa olla pelk kokkusattumus.

6. POLITSEINIKU TÜTAR. SAAREMAA PÕNEVIK Katrin Pauts

politseiniku-tutar-saaremaa-ponevik

Oma töös ja eraelus pettunud ajakirjanik Eva sõidab hingerahu otsima vanematekoju Saaremaale vaiksesse Tuulegi rannakülla. Evat ajendab soov välja selgitada, mis õieti juhtus aastaid tagasi tema perekonnaga. Miks lahkusid teineteise järel elust nii tema politseinikust isa kui ka koduperenaisest ema?
Eva aimab, et kuidagi on see seotud külakeses elanud kolme tütarlapsega, kellest kaks jäid kadunuks ja üks leiti mõrvatuna. Kas keegi siiski teab, mis tüdrukutega tookord juhtus? Loe edasi…

7. TÜDRUK RONGIS Paula Hawkinstudruk-rongis

Iga päev üks ja sama …
Rachel sõidab tööpäeviti edasi-tagasi Londoni vahet. Ta teab, et hommikuti peatub rong ühes ja samas kohas punase signaaltule taga, kust avaneb vaade ridaelamute tagaõuedesse. Rachelile hakkab juba näima, et ta tunneb inimesi, kes ühes sealses kodus elavad. Ta kutsub neid Jessiks ja Jasoniks. Nende elu – nagu Rachel seda näeb – on täiuslik. Kui ta vaid ise saaks nii õnnelik olla… Loe edasi…
Paula Hawkins on samuti endine ajakirjanik, kes kuni 17. eluaastani elas Zimbabwes, Suurbritanniasse jõudes lõpetas maineka Oxfordi ülikooli ning hakkas The Timesi äriajakirjanikuks. Tema esimene romaan „Tüdruk rongis“ on üle maailma müünud üle 15 miljoni eksemplari ning sellest tehti menukas film Emily Bluntiga peaosas.

8. KÄO KUKKUMINE Robert Galbraith

kao kukkumine_kaas_ok.indd

Käo kukkumineon põnevalt ja elegantselt kirjutatud Londonihõnguline mõrvalugu, mis viib lugeja vaiksetelt Mayfairi tänavatelt East Endi tagahoovide pubidesse ning Soho melu keskele.
See tähelepanuväärne ja väga hästi vastuvõetud romaan on J.K. Rowlingu esimene Cormoran Strike’i tutvustav krimiraamat, mille ta kirjutas Robert Galbraithi pseudonüümi all.
Loe edasi…

9. TALLINNA RONG. MARKO KURISMAA ESIMENE JUHTUM Arno Saar

tallinna-rong-marko-kurismaa-esimene-juhtum

Lumine öö Tallinna Balti jaamas. Perrooni äärde suhiseb Peterburi rong. Õige pea on reisijad öisesse linna kadunud – kõik, välja arvatud üks, kes on oma istmele kössi vajunud ja kelle käeulatuses vedeleb Vana Tallinna pudel. See on Igor Semjonov, vene ärimees. Väga jõukas. Väga surnud. Delikaatsust nõudvat rahvusvahelist mõrvalugu hakkab uurima komissar Marko Kurismaa, kel on venelastega klaarida ka isiklikud arved. Loe edasi…

Arno Saar pole sugugi eesti autor. Tegemist on salapärase Itaalia krimikirjaniku pseudonüümiga, kelle tegeliku isiku üle Itaalia kirjandusringkonnad juba mõnda aega pead murravad. Raamatus “Rong Tallinnasse” leitakse ärikas Igor Semonov mürgitatuna Peterburi-Tallinna rongist ja endine tippsuusataja Sergei Bivlov lõpetab oma elu jäises Pirita jões, kuhu ta lükatakse suusarajalt õhtuse trenni ajal. Kuritegusid asub uurima Eesti Keskkriminaalpolitsei inspektor Marko Kurismaa. Raamatust sai hitt ja see vallutas Itaalia kohalikud raamatumüügi edetabelid.

10. MÄNGUVÄLJAK Lars Kepler
manguvaljak

Kosovos missioonil olles saab leitnant Jasmin Pascal-Anderson haavata. Tema süda seiskub ning ta on üks minut ja nelikümmend sekundit surnud. Uuesti ellu ärgates on ta veendunud, et teab, mis ootab inimesi pärast surma. Ta väidab, et jõutakse ühte vägivaldsesse sadamalinna. Loe edasi…

Lars Kepler pole aga isegi üks inimene. Tegu on taas pseudonüümiga, kelle taga peituvad Alexander Ahndoril and Alexandra Coelho Ahndoril. Nad on kirjutanud ka Eestis ülipopulaarse detektiiv Joonas Linna sarja. Täiesti uues „Mänguväljaku“ sarja peategelaseks on endine naissõjaväelane Kosovos, kes on valmis drastilisteks sammudeks, et päästa oma last.

Krimikuu lõppeb 28. veebruaril Viru Keskuse Rahva Raamatus vestlusringiga, kus osalevad kirjanikud Katrin Pauts, Birk Rohelend, Indrek Hargla ning suur krimiromaanide sõber Ivo Linna. Vestlust juhatab Mart Juur. Kõigi sel kuul krimikirjandust ostnute vahel loositakse üritusel välja välja kolm Robert Galbraithi (J.K. Rowlingi) autogrammiga bestsellerit „Kus on kurja kodu“.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives