Lugemata raamatud: Veiko Tubin

Rahva Raamat alustab uue videosarjaga, kus tuntud eestlased tunnistavad üles… enda lugemata raamatud!
Esimesena teeb seda näitleja, luuletaja ja helilooja Veiko Tubin, kellel hiljuti ilmus luulekogu “Esimene” ja heliplaat „Muusikat Tallinna Linnateatri lavastustele“

Mika Waltari „Sinuhe“

Mika Waltari üks tuntumaid romaane „Sinuhe“, mis kirjeldab arst Sinuhe elu ja seiklusi umbes 1390-1335 enne Kristust, on tegelikult eesti keeles juba ilmunud – 1954. aastal Kanadas, väliseesti kirjastuses Orto. Tõlke autoriks eesti lingvist ja keeleuuendaja Johannes Aavik.  Loe edasi…

Veiko Tubin: „Väga mitu sõpra on mulle sellest raamatust rääkinud. Priit Võigemast ütles, et see on raamat, mida peab kindlasti lugema, ja et see on väga põnev ja huvitav. Selle raamatu võtan ma esimesena kätte.“

Erich Maria Remarque „Läänerindel muutusteta“

„Läänerindel muutuseta” on kindlasti üks ajaloo kuulsamaid sõjavastaseid romaane. See on ühe „tundmatu sõduri” jutustus Flandria kaevikutest Esimese maailmasõja päevilt, milles kajastuvad sõjaaja koledused, elu tule all, lõputu ootamine kaevikutes ja võõrdumine kodustest. Kuigi sõdurite mällu talletuvad ka mõned eredamad sündmused, ei ole selles loos siiski heroismi ega seiklusvaimu, vaid ainult sügav reedetuse ja kibestumuse tunne, mis varjutab iga sõja läbi teinud põlvkonna elu. Loe edasi…

Veiko Tubin: „See on raamat, mida ma olen kogu aeg tahtnud lugeda. See on huvitav raamat ja ma guugledasin, et kui see ilmus aastal 1929, siis esimese aastaga müüdi seda miljon eksemplari ja esimese kahe aastaga neil miljonit. See on üks enim müüdud saksa romaan maailmas. Ma luban, et lähima aasta jooksul võtan ma selle ette.“

Piibel

Veiko Tubin: „Ole sa usklik või mitte, aga Piiblit võiks olla lugenud iga inimene. Ma ise seda kahjuks seni teinud ei ole. Kui sa tahad olla kursis maailma ajalooga, siis see raamat tuleks kindlasti läbi lugeda“

 

 

 

 

Milan Kundera „Olemise talumatu kergus“

20. sajandi ühe tähelepanuväärsema kirjaniku Milan Kundera romaan „Olemise talumatu kergus“ jutustab loo noore naise Tereza ja tema arstist elukaaslase Tomáše suhtest. Hoolimata sügavatest tunnetest Tereza vastu ei suuda Tomáš lakata kohtumast teiste naistega, seal hulgas kunstnik Sabinaga, kellega teda ühendab eluaegne sõprus. Teise olulise loona tõuseb esile Šveitsi emigreerunud Sabina suhe idealistliku akadeemiku Franziga. Loe edasi….

Veiko Tubin: „See on üks kõige intrigeerivama pealkirjaga raamat, millest ma olen kuulnud. See lause- olemise talumatu kergus- kummitab mind aeg-ajalt ja käiks nagu minu kohta. Ühe lause panin kirja, mille ma leidsin veebist selle raamatu kohta: „Kuna inimelu ei kordu, pole ühelgi teol tegelikult tähtsust.“ Ja just selle sama lause pärast tahaksin ma seda raamatut lugeda.“

Jaan kross „Keisri hull“

„Keisri hull“ (esmatrükk 1978) on tuntuim Jaan Krossi romaan, mis jutustab Võisiku mõisas elanud Timotheus von Bocki elu ja saatuse kaudu 19. sajandi algupoole Vene tsaaririigi sisepingetest. Romaan põhineb Vene armees polkovnikuna teeninud ja ka 1812. aasta isamaasõjast osa võtnud Timotheus Eberhard von Bocki (1787–1836) kompromissitul võitlusel isevalitsusliku ja pärisorjusliku süsteemi vastu. Loe edasi…

Veiko Tubin:„Jaan Kross on üks eesti autor, kes mulle väga meeldib, aga ma ei ole teda väga palju lugenud ja tema romaan “Keisri hull” on tõlgitud rohkem kui kuuteistkümnesse keelde ja on seega üks enim tõlgitud eesti romaane.“

Junot Diaz „Brief Wondrous Life of Oscar Wao“

Veiko Tubin soovitab: „Olles internetis surfanud nimekirju, kus on 100 raamatut, mida peab elu jooksul lugema, siis tihti leiad sealt selle raamatu. See on ingliskeelne ja raamat ja eesti keelde pole seda tõlgitud. Ma isegi tellisin selle mõned aastat tagasi, sest kirjanik Jim Ashilevi soovitas seda mulle. See on mul siiamaani riiuli peal ja ootab läbilugemist. Aga ma arvan, et kui see on nii paljudes nimekirjades olnud, siis tasub see raamat ette võtta.“ 

 

 

Anton Hansen Tammsaare „Tõde ja õigus I osa“

Anton Hansen Tammsaare (1878-1940) kujutas oma romaanitsüklis «Tõde ja õigus» eestlaste saatust 19. sajandist kuni Esimese maailmasõjani. Romaan maalib realistliku pildi eesti talupoja elust sajandivahetusel tsaariaja lõpuaastate väljakannatamatuks muutunud ühiskondlikes oludes. «Tõde ja õigus» on oma suurepäraste looduskirjeldustega ning eri inimtüüpide kujutamisega tõeline meistriteos, üks enimloetumaid ja paljudesse keeltesse tõlgitud eesti romaane. Loe edasi….

Veiko Tubin: „See on kõige raskem ülestunnistus – see on raamat, mida ma ei ole lugenud. Ma ei mäleta, kuidas ma kirjanduse tunnist läbi sain, aga kuidagi ma sain. Aga anna andeks õpetaja! Ma olen näinud väga palju teatrilavastusi Tõde ja õigus teemadel. Ja ma luban, et see on raamat, mille ma lähiajal kätte võtan.“

„Tõde ja õigus I osa“ on e-raamatuna saadaval tasuta! 

Veiko Tubina teosed

“Esimene”

Veiko Tubina esimene luulekogu on segu vabavärsist ning riimipoeesiast. Valgetel lehekülgedel põrkuvad igatsus, armastus, linn ja sõprus. Luuletused on kirjutatud viimase kümne aasta jooksul ja mitmed neist on hiljem saanud lauludeks.

Veiko Tubin on näitleja ja helilooja, kes töötab Tallinna Linnateatris.

 

 

„Muusikat Tallinna Linnateatri lavastustele“

Teater on kaduv kunst, ent igas lavastuses esineb elemente, mis jäävad meelde ning talletuvad – olgu selleks mälestused, emotsioonid või hoopis muusika. Mõni viisijupp või muusikapala võib jääda kummitama väga pikaks ajaks. Veiko Tubina värske heliplaat „Muusikat Tallinna Linnateatri lavastustele“ annab võimaluse taaselustada olnud teatriõhtut – seda just erinevates Linnateatri lavastuses kõlanud muusika abil.Näitleja ning helilooja Veiko Tubin on loonud muusikat ja muusikalisi kujundusi enam kui 15 erinevale lavastusele. Lisaks muusikapaladele leiab plaadi siseküljelt ka autori kirjeldused ja tähelepanekud lugude ning nende valmimise kohta. Ühtlasi sisaldab plaat ka lavastuste „Kolm vihmast päeva“ ja „Offline“ muusikat, mida tunnustati 2014. aastal Eesti teatri auhinnaga.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives