Vello Salo arutleb laulupidude üle

Soomepoiss, ajaloolane Vello Salo loeb uues Rahvas Arvab sarja videos poeetilist raamatut eesti laulukultuurist „Laulan laevatäie“ ning arutleb laulupeole mineku mõtte üle. „See raamat on otsast otsani väga hea just niisugusena nagu ta on.“ 

Vello Salo lükkab ümber kuulujutu, nagu oleks esimesel Eesti laulupeol lauldud vene keeles.  „Ei lauldud,“ märgib Salo. „Esimese üldlaulupeo ajal ei lauldud mitte ühtegi vene ega saksakeelset laulu. Kust see kuulujutt on tekkinud, et Kuusalu koor pidi minema vene keeles laulma, seda ma ei tea.“

Salo sõnul lauldi esimesel laulupeol küll muudes keeltes nagu läänemere ja ka ungari keeles ning kokku kaheksas keeles kuni iseseisvuse lõpuni, aga mitte ühtegi laulu vene ega saksa keeles. „On hea ka ajalugu meeles pidada ja mitte kuulujutte uskuda,“ lisab Salo.

Vaata uut “Rahvas arvab” videoklippi siit:

laulan-laevatäieRaamat “Laulan laevatäie” on poeetiline ja isiklik fotoraamat eesti laulukultuurist. Raamat koosneb fotodest, tekstidest, laulusõnadest ja luuletustest. Tekstide autorid on Kristiina Ehin, Valdur Mikita, Eero Raun, Ly Seppel, Lauri Sommer ja Sabine Burger.

„Rahvas arvab“ sari on koostööprojekt Rahva Raamatu ja Tallinna Ülikooliga ning toetuse sarjale on andnud Eesti Lugemisühing. Sarja eesmärk on toetada Eesti kultuuri ning propageerida ja väärtustada lugemist.

Vaata kõiki “Rahvas arvab” videoklippe!

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil raamaturiiul@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Arhiiv